• Γενικά θέματα
  • Υποβλήθηκε 07/09/2023

Τι μπορεί να προκαλέσει το στοματικο διαλυμα λευκανσης δοντιών hismile colour corrector και αν το προτεινετε

11 ειδικοί απάντησαν

  • Η αποτελεσματικότητα του στη λεύκανση είναι παροδική και εξαφανίζεται μόλις ξεπλυθεί από το σάλιο.

    Χριστογιάννης Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Μεσολόγγι

  • Μονον οταν πληρουνται ιδιαιτερες προηποθεσεις.

    Χριστάκος Σταμάτης

    Οδοντίατρος

    Εξάρχεια

  • για να σας πω την αληθεια απο εσας το ειδα....δεν εχω καμια γνωση σχετικα αλλα απο οτι ειδα κρατατε μικρο καλαθι..

    Μούρτζινος Νίκος

    Οδοντίατρος

    Αχαρνές

  • Γενικά τα στοματικά διαλύματα όπως κ οι οδοντόκρεμες λευκανσης δν πραγματοποιούν κάποια ουσιαστική διαφορα στο χρώμα των δοντιών σας, η καλύτερη επιλογή είναι να συμβουλευθείτε τον οδοντιατρο σας για μια επαγγελματική λευκανση

    Αλεξόπουλος Άρης

    Χειρούργος Οδοντίατρος

    Άγιος Δημήτριος

  • Δεν το προτείνω ,γιατί δεν είναι πάντα αποτελεσματικό και ενίοτε μπορεί να προκαλέσει κάποιες μικροβλάβες στο βλεννογόνο η και στην Αδαμαντίνη ......

    Μακαντάνη Ευδοκία

    Οδοντίατρος

    Εξάρχεια

  • Στην καλύτερη περίπτωση τίποτα, στην χειρότερη βλάβες στο σμάλτο των δοντιών μας.

    Οδοντιατρική Κλινική Τζανάκης Νικόλαος DDS - Dental Clinic*****

    Οδοντίατρος

    Ηράκλειο Κρήτης

  • Καλησπερα! Τα στοματικά διαλύματα δεν λευκαίνουν τα δόντια. Δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για θεραπεία λεύκανσης. Το μόνο που κάνουν είναι να διατηρούν το αποτέλεσμα της λεύκανσης για λίγο περισσότερο χρόνο.

    Τσαγκάρη Νεφέλη

    Χειρουργός Οδοντίατρος - Προσθετολόγος

    Άγιος Δημήτριος

  • Δεν το γνωριζώ το διάλυμα αλλά αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι οποιοδήποτε προιόν λεύκανσης μπορείτε να βρείτε μόνος σας στο εμπόριο , δεν αποδίδει και δεν προσφέρει τίποτα στον ασθενή.
    Ο λόγος ?Έχουν παρα πολύ μικρή , σχεδόν μηδαμινή, δόση λευκαντικού παράγοντα καθώς ο μόνος αρμόδιος ΝΟΜΙΚΑ για διαχείριση, χρήση και πώληση τέτοιων υλικών είναι ο οδοντίατρος
    Θα σας συνιστούσα να επισκεφθείτε τον οδοντίατρο σας εφόσον ενδιαφέρεστε για λεύκανση

    Μπάλιος Νικόλαος

    Οδοντίατρος

    Άγιος Δημήτριος

  • Για το συγκεκριμενο δεν γνωριζω να σας πω κατι,αλλα γενικα τα υλικα λευκανσης πρεπει να χρησιμοποιουνται με φειδω,γιατι μπορει να προκαλεσουν "χημικο εγκαυμα" στους παρακειμενους ιστους κ ουλα.καλο ειναι η εφαρμογη τους να γινεται απο καποιον ειδικο η αφοσον ο ασθενης εχει λαβει τις σχετικες οδηγιες κ εχει προμηθευτει τους ειδικους εξατομικευμενους ναρθηκες για χρηση στο σπιτι.οι ναρθηκες που πωλουνται στα φαρμακεια ειναι one size,προοριζονται για καθε στομα κ δεν εχουν κατασκευαστει στο εργαστηριο ειδικα για εναν συγκεκριμενο ασθενη συμφωνα με τα δικα του μετρα.

    Καραχάλιος Δημήτρης

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Λευκανση προτείνω στο ιατρείο και στη συνέχεια αυτά που μπορείτε να κάνετε στο σπίτι υποβοηθούν και εντείνουν το αποτέλεσμα

    Λεβή Άννα

    Οδοντίατρος - Ειδική Προσθετολόγος

    Χαλάνδρι

  • Δεν το γνωριζω αυτο το σκευασμα,σιγουρα δεν το εχω δει στις επισημες εταιρειες οδοντιατρικων προιοντων στην ελλαδα,οποτε δεν εχω αποψη

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη