• Γενικά θέματα
  • Υποβλήθηκε 24/08/2023

Πριν απο ενα μηνα αρχισε να ποναει υπερβολικα το κεφάλι μου μετα απο μονημερη (συνεπως κουράστηκα) τις επομενες 4-5 μερες ειχα δεκατα τυπου μεζρι 37.5 και ισχυρο πονοκέφαλο πιο πολυ οσο ήμουν ορθια.Πηγα σε παθολογο κ μου ειπε οτι εχω ωτιτιδα .Ωστοσο αφου εχω τελιωσει την αγωγή μετα απο 10 μερες αρχιζω παλι ανεβαζω πυρετο κ να εχω πονοκέφαλο.Στελνω λοιπον τα αποτελεσματα απ την εξετεση αιματος κ ουρων απο την πρωτη βδομάδα που δεν ημουν καλα δηλαδη μετα απο 20 μερες γτ ξεχαστηκα και μου λεει ο γιατρος οτι εχω λοιμωδη μονοπυρηνωση. Πραγμα που μου φαίνεται περίεργο γιατι στο διαστημα των 20 ημερων φιλησα το αγορι μου και αυτος ειναι μια χαρα,επισης σηκωσα και βαρος γιατι μου ειπε οτι πρεπει να προσεχω για ρηξη σπληνας.Και να παω και για υπερηχο.Εγω θεωρω πως χρειάζεται κι αλλη γνωμη γιατρού για τα αποτελέσματα γιατι μιλησα και με ατομα που το εχουν περασει κ ολοι ηταν στο νοσοκομείο. Οποτε μου φαινεται περιεργο,τι μου συστήνεται να κανω .Να ενημερωσω είμαι 19 χρονων.

2 ειδικοί απάντησαν

  • ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΛΟΙΜΩΔΗ ΜΟΝΟΠΥΡΗΝΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ. ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΛΟΙΜΩΔΗΣ ΝΟΣΟΙ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. ΘΑ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΑ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΠΑΘΟΛΟΓΟ

    Παφλής Μιχάλης

    Ωτορινολαρυγγολόγος (ΩΡΛ)

    Πλατεία Μαβίλη

  • Πρέπει να σας εξετάσει ειδικός Ωτορινολαρυγγολόγος για να δει τί συμβαίνει και να σας προτείνει την κατάλληλη αντιμετώπιση. Πρέπει να προσκομίσετε και όλες τις εξετάσεις που έχετε κάνει

    Dr. med. Παπασπύρου Κωνσταντίνος

    Χειρουργός Ωτορινολαρυγγολόγος Ενηλίκων - Παίδων

    Παγκράτι