• Γενικά θέματα
  • Υποβλήθηκε 27/01/2024

πηγα σε οδοντιατρο και δεν μπορεσε να απονευρωσει το δοντι μου και με εστειλε σε ενδοντολογο. αν τελειωσω με την απονευρωση και ξαναπαω πισω να μου το σφραγισει και να το χτισει θα πληρωσω το δοντι ως σφραγισμα η ως απονευρωση? (την οποια θα κανω αλλου και κοστιζει αρκετα)

7 ειδικοί απάντησαν

  • Ο καθε επαγγελματιας και ειδικος εργαζονται διαφορετικα.

    Μπογδανόπουλος Ηλίας

    Οδοντίατρος

    Γλυφάδα

  • Kανονικά ως σφράγισμα ή ανασύσταση(κτίσιμο) μόνο, εκτός κι αν είχε κάνει κάποιο τμήμα της απονεύρωσης αλλά και σ΄αυτή την περίπτωση , αν το κρίνει σκόπιμο να χρεώσει κάτι ο γιατρός, θα πρέπει να χρεώσει ένα μικρό κομμάτι της απονεύρωσης(ενδοδοντικής θεραπείας).

    Μάνεσης Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Αγία Παρασκευή

  • Καλησπέρα σας. Φυσικά κ σ' αυτή την περίπτωση χρεωνεστε μόνο το σφράγισμα ή την ανασύσταση του δοντιού σας. Σας ευχαριστούμε.

    Οδοντιατρική Κλινική Τζανάκης Νικόλαος DDS - Dental Clinic*****

    Οδοντίατρος

    Ηράκλειο Κρήτης

  • Προσωπικα πιστευω οτι ενας καταρτισμενο οδοντιατρος ειναι ικανος να κανει μονος του την θεραπεια χωρις να παρεπεμψει το περιστατικο.απο τη στιγμη που σας εστειλε σε ενδοδοντιστη θα πρεπε να πληρωθει μονο για το τελικο σφραγισμα.

    Καραχάλιος Δημήτρης

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Σαφώς και θα πληρώσετε μόνο την έμφραξη
    Ο ενδοδοντιστης βέβαια θα σας κάνει μια τελεια απονεύρωση, γι αυτό κσι στοιχίζει

    Πλατανίτης Μηνάς

    Οδοντίατρος

    Πατήσια

  • Καλησπέρα σας. Εφόσον θα κάνετε μόνο το σφράγισμα θα χρεωθεί ως σφράγισμα.

    Γκανά Δήμητρα

    Οδοντίατρος

    Νέο Ψυχικό

  • Το λογικό είναι να πληρωσετε το σφραγισμα ή ό,τι αλλο Σας κανει ο πρώτος οδοντίατρος εκτος της απονευρωσης που την κανατε σε ειδικο

    Βεράνης Βασίλειος

    Οδοντίατρος

    Πετράλωνα