• Γενικά θέματα
  • Υποβλήθηκε 14/05/2023

Καλησπερα σας...η περιοδος μου τελειωσε στις 27 απριλιου, μα απο τοτε σχεδον καθημερινα βλεπω στο εσωρουχο μου και στο χαρτι καφε κηλιδες αιματος...δεν μου εχει ξανα συμβει κατι παρομοιο! Τι μπορει να ειναι; Ενδεχεται εγκυμοσυνη;

5 ειδικοί απάντησαν

  • Γεια σας, εάν υπάρχει αμφιβολία καλό είναι να κάνετε ένα τεστ εγκυμοσύνης

    Σύριος Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Ιλίσια

  • Μπορείτε να κάνετε ένα τεστ κύησης για να αποκλειστεί η πιθανότητα εγκυμοσύνης. Μπορεί να είναι κάποια διαταραχή. Μπορείτε να δείτε γυναικολόγο κ αν χρειαστεί ανάλογα με το τι θα δει στον υπέρηχο να σας δώσει αγωγή.

    Πανά Αντιγόνη

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Άνω Τούμπα

  • Θα μπορούσε αλλά καλύτερα να εξεταστείς από γυναικολόγο

    Χατζηδάκη Βάλυ

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Νέο Ψυχικό

  • Καλησπέρα σας. Υπάρχουν πάρα πολλές αιτίες που μπορεί να προκαλέσουν τα συμπτώματα που αναφέρετε όπως η κύηση, ορμονικές διαταραχές, πολύποδες, ινομυωματα κα. Δυστυχώς μη γνωρίζοντας άλλα στοιχεία του ιστορικού σας δεν μπορώ να επεκταθώ περαιτέρω. Καλό θα ήταν να σας εκτιμήσει κάποιος γυναικολόγος για να σας δώσει μια πιο συγκεκριμένη απάντηση. Ελπίζω να βοήθησα έστω και στο ελάχιστο. Καλή συνέχεια.

    Αλ-Αχμάρ Σάμερ Νικόλαος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Πανόρμου

  • Η εγκυμοσύνη είναι μέσα στις αιτίες τέτοιου τύπου αιμορραγίας. Επίσης η κολπίτιδα, οι ορμονικές διαταραχές, ή οι πολυποδες μπορεί να κάνουν τέτοια συμπτώματα.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλλιθέα