• Γενικά θέματα
  • Υποβλήθηκε 03/09/2023

Καλησπέρα σας.Εδω κ τρία χρόνια υποφέρω από πονοκεφάλους,ζαλάδες ,ασταθεια,μούδιασμα στην γλώσσα ,στο πόδι το αριστερό, και έντονα σφιξιματα μέσα στο κεφάλι!Έχω κάνει τα πάντα από εξετάσεις.. μαγνητικες εγκεφάλου,αυχένα ,αιματολογικές,ωρυλα,μάτια , θυροειδή τα πάντα!Το μόνο που μου έχουν βρει είναι κήλες στο α5 και α6 οπου η μία πιεζει λίγο νωτιαίο μυελό..κανένας γιατρός με καμία θεραπεία δν με έχει κάνει καλά..τι μου προτείνετε?αυτήν την στιγμή τελειώνω από φυσιοθεραπείες αλλά δν έχω δει ιδιαίτερη βελτίωση... ευχαριστώ πολύ

4 ειδικοί απάντησαν

  • χρειάζεται να εξεταστείτε από νευρολόγο διότι πιθανά πάσχετε από κάποια πρωτοπαθή κεφαλαλγία και χρειάζεται μια ειδική προσέγγιση

    Γιαννούλη Ερμιόνη

    Νευρολόγος

    Νέο Ψυχικό

  • ΑΝ ΟΛΑ ΟΣΑ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΗΛΕΣ Α5,Α6 ΤΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΕΙΤΑΙ ΝΕΥΡΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟ

    Παφλής Μιχάλης

    Ωτορινολαρυγγολόγος (ΩΡΛ)

    Πλατεία Μαβίλη

  • Ο ενδελεχής Νευρολογικός έλεγχος κρίνεται σκόπιμος, βάσει των συμπτωμάτων που περιγράφετε.

    Μπάρκουλας Ευστάθιος

    Ωτορινολαρυγγολόγος (ΩΡΛ)

    Ρόδος

  • Είναι πολλά αυτά τα συμπτώματα που σας απασχολούν, αν όλες οι εξετάσεις είναι φυσιολογικός πρέπει κάποιος να σκεφθεί και τα συναισθηματικά αίτια. Ωστόσο θα πρέπει να γίνει κλινική εκτίμηση στο ιατρείο

    Ιωακειμίδης Μιχάλης

    Νευρολόγος - Στρατιωτικός Ιατρός

    Κολωνάκι