• Γενικά θέματα
  • Υποβλήθηκε 21/11/2023

Καλησπέρα σας, υποφέρω από τρομερούς πόνους κύστης στην ωοθήκης και ο γυναικολόγος μου είπε έλα ξανά σε δύο μήνες αλλά εγώ υποφέρω άπτους πόνους δεν αντέχετε και δεν ξέρω τι να κάνω νιώθω την κοιλιά μου λες και θα σκάσει κάτι πολυυυ φουσκωμένη την νικθω βαριά και με πονάει όλη η κοιλιά χαμηλά και μισό σαν μέση λεκάνη και η σπονδυλική στήλη κάτι στο μέση είναι ανυπόφοροι πόνοι και δεν γνωρίζω κάλιο ηρεμιστικό να πάρω για τους πονούν?

2 ειδικοί απάντησαν

  • Αν πονάτε τόσο να την αφαιρέσετε

    Βαρχαλαμά Ευγενία

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Κορυδαλλός

  • Καλησπέρα σας. Εαν ο πόνος είναι τόσο έντονος όσο αναφέρεται καλό θα είναι να σας ξαναδεί ένας γυναικολόγος για να σιγουρευτούμε οτι δεν υπάρχει κάποιος κίνδυνος αλλά και για να σας βοηθήσει να μην πονάτε. Μη γνωρίζοντας το ακριβές ιστορικό σας δεν θα μπορούσα να βοηθήσω περαιτέρω. Ελπίζω να βοήθησα έστω και ελάχιστα. Περαστικά σας.

    Αλ-Αχμάρ Σάμερ Νικόλαος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Πανόρμου