• Γενικά θέματα
  • Υποβλήθηκε 10/12/2023

Καλησπέρα σας, πήγα στον οδοντίατρο για καθαρισμό κ λεύκανση… Κ το ίδιο βράδυ με έπιασε πόνος στην κάτω κ στην πάνω γνάθο εσωτερικά, ο πόνος κατεβαίνει κ προς στον λαιμό.. Είναι κάτι ανησυχητικό;;

9 ειδικοί απάντησαν

  • Να κσνετε πλύσεις με αντισηπτικό διάλειμμα για 15 μέρες κάθε βράδυ κ γαργάρες είναι παροδικό σύμπτωμα

    Τσαούσης Ιωάννης

    Οδοντίατρος

    Αμπελόκηποι

  • Καλησπέρα σας. Αυτό θα μπορούσε να συμβεί σε έναν βαθύ καθαρισμό. Μπορείτε να πάρετε ένα παυσίπονο για το πρώτο ή κ το δεύτερο εικοσιτετράωρο όπου κ τα συμπτώματα συνήθως υποχωρούν πλήρως. Σας ευχαριστούμε.

    Οδοντιατρική Κλινική Τζανάκης Νικόλαος DDS - Dental Clinic*****

    Οδοντίατρος

    Ηράκλειο Κρήτης

  • Δεν έχω κλινική εικόνα. Δεν μπορώ να γνωρίζω τι έχει συμβεί.
    Απευθυνθείτε ξανά στον συνάδελφο οδοντίατρο που σας παρακολούθησε για περαιτέρω πληροφορίες ή επισκεφθείτε και κάποιον άλλον οδοντίατρο για μια δεύτερη γνώμη . Ευχαριστώ

    Βασιλάκης Γεώργιος

    Οδοντίατρος

    Ιεράπετρα

  • εξαρταται με τι λευκαντικο εχει χρησιμοποιηση τα καλα λευκαντικα παρεχουν προστασια για να μην εχουμε εθαισθησια στα δοντα μας

    Μεϊντάνης Χαρίλαος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Η λευκανση δεν μπορει να προκαλεσει κατι τετοιο εκτος απο
    μια ηπια ευαυαισθησια του λευκαντικου παραγοντα που παρερχεται.

    Καραχάλιος Δημήτρης

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Ισως προκειται για ευαισθησια οφειλομενη σε απογυμνωμενες ριζες,ειτε στο λευκαντικο το οποιο μπορει καμια φορα να προκαλεσει ευαισθησισες οι οποιες ειναι παροδικες.Οπως και να χει,να σας δει απο κοντα ο γιατρος σας για να αξιολογησει τις ενοχλησεις που εχετε

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Δεν μπορεί να ξέρει κανεις αν εγινε κάτι εκτός απο οποιον σας είδε και ήταν εκεί
    Δυστυχώς δεν έχω αρκετές πληροφορίες για να σας διαλευκάνω σχετικά με το τι έχει συμβεί

    Λεβή Άννα

    Οδοντίατρος - Ειδική Προσθετολόγος

    Χαλάνδρι

  • Σε περίπτωση εφαρμογης ισχυρου λευκαντικου παραγοντα , πιθανον να εμφανιστει ευαισθησια στα δοντια

    Πλατανίτης Μηνάς

    Οδοντίατρος

    Πατήσια

  • Καλησπέρα σας,μπορεί να είναι από τον καθαρισμό εάν έχετε περιοδοντιδα.

    Γκανά Δήμητρα

    Οδοντίατρος

    Νέο Ψυχικό