• Γενικά θέματα
  • Υποβλήθηκε 29/08/2023

Καλησπερα σας είχα κάποια προβλήματα στην ευαίσθητη περιοχή με φαγούρες, πρήξιμο και δυσοσμία. Πήρα κάποια προβιοτικά χάπια και στη πορεία το lady balance. Δεν είχα καμία ενόχληση πλέον και όλα κυλούσαν κανονικά μέχρι που ήρθα σε επαφή με τον σύντροφο μου χωρίς προφυλάξεις αυτός έχει ερεθιστείς στη βάλανο αρκετά και για καποιες μερες είχε ενοχλησεισ και εγώ μετά την επαφή έβγαλα κάποια παχύτερα λευκά υγρά χωρίς κάποια οσμή, αυτή η κατάσταση συνεχίζεται… φαγούρα, λευκα υγρά σαν κομματάκια, χωρίς κάποια οσμή και κάποιο πρήξιμο διακρίνω… τι να κάνω ; Άρχισα πάλι το lady balance

3 ειδικοί απάντησαν

  • Καλησπέρα. Πολύ πιθανόν να πρόκειται για μυκητιασική κολπίτιδα. Επισκεφθείτε Γυναικολόγο για τον απαραίτητο έλεγχο.

    Χατζηκαλογιάννης Ιωάννης

    Μαιευτήρας - Χειρουργός Γυναικολόγος

    Θεσσαλονίκη

  • Κάντε μία καλλιέργεια κολπικού υγρού και λάβετε θεραπεία και οι δύο.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλλιθέα

  • Καλησπέρα σας. Από αυτά που αναφέρετε μάλλον έχετε κάποια κολπιτιδα πιθανότατα από μύκητες. Εφόσον έχετε υποτροπή των συμπτωμάτων σας, το πιο σωστό θα ήταν να σας δει κάποιος γυναικολόγος και να εκτιμήσει εάν χρειάζεται να κάνετε κάποια καλλιέργεια ή να σας δώσει κάποια αγωγή. Ελπίζω να βοήθησα έστω και στο ελάχιστο. Περαστικά σας και καλή συνέχεια.

    Αλ-Αχμάρ Σάμερ Νικόλαος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Πανόρμου