• Γενικά θέματα
  • Υποβλήθηκε 08/09/2023

Καλησπέρα! Διανύω μια περίοδο έντονου άγχους και στρες λόγω δυσκολίας εύρεσης εργασίας...τα βράδια όταν πάω να κοιμηθώ , μετά από λίγο ανοίγω τα μάτια μου και νομίζω ότι βλέπω γύρω στο δωμάτιο μου εικόνες από συζητήσεις, πρόσωπα και θέματα που γίνονται για την εργασία μου ..είναι λόγω του έντονου άγχους ή μπορεί να υπάρχει θέμα - πρόβλημα στον εγκέφαλο?

3 ειδικοί απάντησαν

  • Καλημέρα σας. Χρειάζεσθε απαραιτήτως Νευρολογική εκτίμηση- διερεύνηση. Καλή συνέχεια!

    Dr Κονδύλη Μαρία

    Νευρολόγος

    Πάτρα

  • εξαρτάται από την ηλικία και τα συνοδά προβλήματα υγείας σας καθώς και τις συνήθειες της ζωής σας, αλλά ναι το άγχος μπορεί να είναι μια αιτία για αυτό

    Γιαννούλη Ερμιόνη

    Νευρολόγος

    Νέο Ψυχικό

  • Στρεσσογόνες καταστάσεις είναι συχνά η αιτία διαταραχών του ύπνου. Εάν επιμένουν για μεγάλο χρονικό διάστημα χρειάζεται συνήθως Νευρολογική εκτίμηση

    Ιωακειμίδης Μιχάλης

    Νευρολόγος - Στρατιωτικός Ιατρός

    Κολωνάκι