• Γενικά θέματα
  • Υποβλήθηκε 12/07/2023

Για εξέταση/διάγνωση γυναικομαστίας πρέπει να παω σε ενδοκρινολόγο? Μπορώ να πάω απευθείας σε πλαστικό? Και αν ναί, ασχολούνται όλοι οι πλαστικοί με αυτό το θέμα?

8 ειδικοί απάντησαν

  • Ναι, κατευθείαν σε Πλαστικό χειρουργό για να λύσει άμεσα και οριστικά το πρόβλημα

    Μάνταλος Παναγιώτης

    Πλαστικός Χειρουργός

    Αμπελόκηποι

  • Καλησπέρα σας.
    Μπορείτε να ξεκινήσετε και από πλαστικό αλλά προσωπικά εγώ θα σας ζητούσα εξέταση από ενδοκρινολόγο πριν προχωρήσουμε σε χειρουργική θεραπεία.
    Σας ευχαριστώ

    Καλούδης Ιωάννης

    Πλαστικός Χειρουργός

    Θεσσαλονίκη

  • Μπορείτε να επισκεφθείτε απευθείας έναν πλαστικό χειρουργό. Οι πλαστικοί χειρουργοί είναι εξειδικευμένοι στην αναδιαμόρφωση και την ανακατασκευή ιστών, συμπεριλαμβανομένου και του μαστού. Ορισμένοι πλαστικοί χειρουργοί έχουν εξειδίκευση στην αντιμετώπιση της γυναικομαστίας, ενώ άλλοι εστιάζουν σε άλλες αισθητικές επεμβάσεις. Ως εξειδικευμένος και έμπειρος πλαστικός χειρουργός, μπορούμε να συζητήσουμε από κοντά, εξατομικευμένα τις επιλογές σας.

    Παντελίδης Μάνος

    Στρατιωτικός Ιατρός, Διευθυντής Πλαστικής Χειρουργικής 251 Γενικού Νοσοκομείου Αεροπορίας

    Αμπελόκηποι

  • Εαν είναι έντονη η γυναικομαστία καλόν θα ήταν να σας ιδεί ενας ενδοκρινολόγος. Με την γυναικομαστία νομίζω ασχολούνται όλοι οι πλαστικοί χειρουργοί

    Δρ. Κόκκαλης Γεώργιος

    Πλαστικός Χειρουργός

    Χαλάνδρι

  • Η διόρθωση της γυναικομαστίας από έναν πλαστικο χειρουργό, απαιτεί πρώτα να αποκλειστούν άλλες παθολογίες που την έχουν προκαλέσει. Κάποιος ενδοκρινολόγος ή γενικός παθολόγος μπορεί να κάνει τον έλεγχο καθώς κι την απαιτούμενη θεραπεία ώστε να προβούμε στην αισθητική αποκατάσταση χωρίς προβλήματα.

    Ματζούκας Ιωάννης

    Πλαστικός Χειρουργός

    Λαμία

  • Το πρόβλημα της γυναικομαστίας αντιμετωπίζεται από γιατρό πλαστικό χειρουργό έμπειρο στην επέμβαση αυτή.

    Καποσίτας Νώντας

    Πλαστικός Χειρουργός

    Αθήνα

  • Καλησπέρα σας. Μπορείτε να πάτε απευθείας σε Πλαστικό ο οποίος θα σας δώσει έναν ορομονολογικό έλεγχο. Εναλλακτικά μπορείτε να τον κάνετε και σε ενδοκρινολόγο. Θα πρέπει να ρωτήσετε τον Πλαστικό Χειρουργό αν έχει σχετική εμπειρία στη συγκεκριμένη επέμβαση

    Παπάς Θανάσης

    Πλαστικός Χειρουργός

    Θεσσαλονίκη

  • Μπορείτε σε πλαστικό, εγώ ασχολούμαι

    Ακτσαλής Ευάγγελος (Απενεργοποιημένος λογαριασμός)

    Πλαστικός Χειρουργός

    Σέρρες