• Γενικά θέματα
  • Υποβλήθηκε 15/12/2023

έκανα ενέσεις λόγω καρκίνου αλλά άρχισαν να μου πέφτουν τα δοντια πήγα οδοντίατρο αλλά με την εξαγωγω έφυγε το κόκαλο και το ιγμοριο.πρεπει να πάω σε γναθολογο έχω ραντεβού.τωρα,έχω βγάλει αποστημα στην άλλη μεριά αλλά δεν μπορεί ο οδοντιατρος να κάνει κάτι πρι εγχειριστω απο γναθολογο τι να κανω παίρνω αμοξιλ έχω πρηστεί λίγο και παυσίπονο ντεπον

7 ειδικοί απάντησαν

  • Καλησπέρα σας,μπορείτε να καλυφθείτε με την αντιβίωση.

    Γκανά Δήμητρα

    Οδοντίατρος

    Νέο Ψυχικό

  • Πρέπει να σας παρακολουθήσει γναθοχειρουργος Και να σας καθοδηγήσει

    Τσαούσης Ιωάννης

    Οδοντίατρος

    Αμπελόκηποι

  • Η περίπτωση σας είναι ιδιαίτερη. Ρωτήστε για περαιτέρω λεπτομέρειες τους γιατρούς που σας παρακολουθούν.

    Βασιλάκης Γεώργιος

    Οδοντίατρος

    Ιεράπετρα

  • καλησπερα σας,εχεται αναφερει 2 περιπτωσες.η μια αφορα την εξαγωγη δοντιου το οποιο απ'οτι καταλαβαινω ηταν οστεοενσωματομενο,δηλαδη ενα με το οστο. Αυτο εγινε οποτε θα σας απαντησω στο αλλο ζητημα με το δοντι που προκαλει το αποστημα.Χρειαζεται να γινει ενδοδοντικη θεραπεια-απονευρωση του δοντιου το οποιο ειναι σε φαση νεκρωσης και ολα τα στοιχεια της φλεγμονης τωρα βρισκονται στους ιστους.Το αμοξηλ απο μονο του δεν βοηθαει.

    SmileDental - Ράγκου Βασιλική

    Οδοντίατρος

    Παγκράτι

  • Θεραπεία σε συνεργασία ογκολόγου και γναθοχειρουργου, μονόδρομος. Την καλημέρα μου και γρήγορα περαστικά!!

    Χαριτωνίδης Αναστάσιος

    Οδοντίατρος

    Παγκράτι

  • Ο,τι σας προτεινει ο γναθοχειρουργος σας σε συνεργασια με τον ογκολογο σας,καθως γνωριζουν το πληρες ιατρικο ιστορικο σας.

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Καλησπέρα σας θα πρέπει να επισκεφθείτε έναν γναθοχειρουργο .Καλό θα ήταν να έχετε μαζί σας μια πανοραμική ακτινογραφία και μια αξονική τομογραφία άνω γνάθου.Επισης θα πρέπει να ληφθεί ένα καλό ιατρικό και οδοντιατρικό ιστορικό οπως επίσης να ενημερώσει και τον ογκολόγο που σας παρακολουθεί.

    Νοικοκύρη Αναστασία

    Οδοντίατρος

    Ζωγράφου