• Επικονδυλίτιδα
  • Υποβλήθηκε 04/05/2023

Έχω τσιμπήματα στο κόκαλο που βρίσκεται πανω από τον δείκτη στο δάχτυλο και μου έβγαλε ότι έχω ρευματοειδή αρθριτιδα το διαδίκτυο. Δεν ξέρω τώρα τι να κάνω;

7 ειδικοί απάντησαν

  • Οπωσδήποτε δεν κρίνεται απο αυτό το άν έχετε ρευματοπάθεια.Θα έλεγα επίσκεψη σε ορθοπαιδικό

    Χριστοδούλου Παύλος

    Ορθοπαιδικός - Χειρουργός Σπονδυλικής Στήλης

    Θεσσαλονίκη

  • Μην απευθύνεστε στο διαδίκτυο για διάγνωση. Η διάγνωση αυτή με βάση τα στοιχεία που γράφετε δεν είναι αξιόπιστη. Πρέπει να πληρούνται συγκεκριμένα κριτήρια για να τεθεί . Το πιθανότερο είναι να είναι κάτι πιο απλό. Μια απλή κλινική εξέταση κ λήψη ιστορικού θα καθορίσει αν χρειάζεται περαιτέρω διερεύνηση και θα απαντήσει σε όλα σας τα ερωτήματα.

    Πετρίδης Γρηγόριος

    Ορθοπαιδικός - Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Μαρούσι

  • Μην ακουτε και μη διαβάζετε το διαδίκτυο. 99/100 είναι λάθος η διάγνωση

    Παπαδόπουλος Παναγιώτης

    Ορθοπαιδικός Χειρουργός - Αθλητίατρος

    Γλυφάδα

  • Καλησπέρα σας! Καλό είναι να επισκεφθείτε έναν ορθοπεδικό ή ένα ρευματολόγο. Είναι πολύ χρήσιμη η γνώση που προσφέρει το διαδύκτιο αλλά η κλινική εξέταση είναι που οδηγεί σε ορθά συμπεράσματα.

    Παπουλίδης Νικόλαος

    Ορθοπαιδικός - Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Μαρούσι

  • Το διαδίκτυο σας έβαλε την διάγνωση???!!!! Τι εννοείτε; Πρέπει να επισκεφτείτε έναν Ορθοπεδικό ή έναν Ρευματολόγο για να λύσετε το πρόβλημά σας. Νομίζω δεν έχετε τίποτα... Σας ευχαριστώ.

    Στατήρης Σπυρίδων

    Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Αμπελόκηποι

  • ΑΝ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ, ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΡΕΥΜΑΤΟΛΟΓΟ

    Δημητρακόπουλος Μιχαήλ

    Ορθοπαιδικός

    Εύοσμος

  • Καλημέρα σας. Πρέπει να ελεγχθεί από ορθοπαιδικό για να βρεί την αιτία των ενοχλήσεων.

    Μυλωνάς Χρύσανθος

    Ορθοπαιδικός Χειρουργός - Τραυματιολόγος

    Ανάβυσσος