• Εξαγωγή φρονιμίτη
  • Υποβλήθηκε 19/01/2024

Καλησπέρα...έκαμα εξαγωγή φρονιμίτη κάτω δεξιά πριν από 7 μέρες...είχε κάνει αποστημα και πριν πάω επερνα αντιβίωση...πήγα έκανα την εξαγωγή σχετικά γρήγορα... 7 μέρες μετά η πληγή με ποναει σε φυσιολογικά επίπεδα θα έλεγα,αυτό που δεν αντέχω είναι ο πόνος στο αυτί μου που δεν περνάει...γνωρίζει κανείς γτ?

7 ειδικοί απάντησαν

  • Ισως καποιο παρακειμενο δοντι εχει φλεγμονη και σας δημιουργει το προβλημα.Να βγαλετε μια ακτινογραφια στον γιατρο σας για να δειτε αν οντως προκειται για κατι τετοιο

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΡΕΘΙΣΤΕΙ ΝΕΥΡΟ

    Βαβουράκης Γεώργιος

    Οδοντίατρος

    Γκύζη

  • Ανηκει στις επιπλοκες τετοιων εξαγωγων.

    Μπογδανόπουλος Ηλίας

    Οδοντίατρος

    Γλυφάδα

  • Είναι φυσιολογικό, μέρος της διαδικασίας. Την καλησπέρα μου.

    Χαριτωνίδης Αναστάσιος

    Οδοντίατρος

    Παγκράτι

  • Αν ο πόνος στο αυτί είναι απ' την ίδια μεριά της εξαγωγής, ίσως νιώθετε πόνο στο αυτί λόγω της ταλαιπωρίας στην πλευρά αυτή. Παρ ολα αυτά αν εξακολουθεί η ενόχληση καλό θα είναι να σας δει ο οδοντίατρος σας και διαφορετικά να σας παραπέμψει σε κάποιον ΩΡΛ για περαιτέρω έλεγχο.

    Παναγιωτάκη Σοφία

    Οδοντίατρος

    Νέα Φιλαδέλφεια

  • Θα περάσει, κάντε υπομονή.

    Γιαννούλης Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Πάτρα

  • Καλησπέρα σας. Μπορεί να συμβεί αυτό διότι οι περιοχές εκεί επικοινωνούν.

    Γκανά Δήμητρα

    Οδοντίατρος

    Νέο Ψυχικό