• Διαταραχές περιόδου
  • Υποβλήθηκε 22/01/2024

Καλησπέρα.23/12-27/12 είχα περίοδο.7/1 είχα ελεύθερη σεξουαλική επαφή με τον σύζυγο,από τις 12/1 άρχισε το στήθος να πονάει κ η κοιλιά χαμηλά(όλη μέρα κ νύχτα)φτάσαμε σήμερα 22/1 ακόμα να πονάω.κανονικα περιμένω περίοδο 27/1.εκανα ένα τεστ σήμερα το πρωί(22/1) κ βγήκε αρνητικό.ειμαι φυσιολογικό να πονάω τόσες μέρες,γιατί συνήθως μια βδομάδα πριν την περίοδο μου συμβαίνει, πρέπει να ξανακάνω τεστ?κ το άλλο είναι ότι αύριο έχω μαστογραφια κ υπέρηχο,μπορώ να κάνω? ευχαριστώ

2 ειδικοί απάντησαν

  • Καλησπέρα να κάνετε ακόμα ένα τέστ ή καλύτερα χοριακή γοναδοτροπίνη. Τον υπέρηχο να τον κάνετε. Την μαστογραφία όχι. Να την επαναλάβετε εφόσον είστε σίγουρη ότι δεν είστε έγκυος.

    Κοτσιφόπουλος Νικόλαος

    Μαστολόγος

    Χαλάνδρι

  • ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ,
    ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΤΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΓΡΩΝ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΠΡΗΞΙΜΟ ΧΩΡΙΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ

    Βαρχαλαμά Ευγενία

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Κορυδαλλός