• Διαταραχές περιόδου
  • Υποβλήθηκε 01/05/2023

Καλησπέρα έκανα υστεροσκοπηση στις 11/4 μου ήρθε η περίοδος στις 29/4 αλλα το αίμα που εχω ειναι ελάχιστο. Είμαι στην 3η μέρα σημερα και ειναι σχεδον κομμένο. Ειμαι 40 χρονών. Μπαίνω εμμηνόπαυση και δεν το ξέρω ή φταιει η υστεροσκοπηση που εκανα? Ορμονικές εξετάσεις έχω κανει ωστόσο και είναι καλές.

6 ειδικοί απάντησαν

  • Γεια σας, είναι τυχαίο γεγονός, δε υπάρχει λόγος ανησυχίας

    Σύριος Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Ιλίσια

  • Ας το παρακολουθήσουμε στις επόμενες περιόδους.

    Χατζηδάκη Βάλυ

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Νέο Ψυχικό

  • Μπορει να εχει σχέση και με την υστεροσκοπηση αλλα καλο να σας δει γυναικολογο και μετα ενδοκρινολογο αν το κρινει

    Μπεραρντέλλι Ρίτα

    Ενδοκρινολόγος - Διαβητολόγος

    Θεσσαλονίκη

  • Η περιοδος σας μετα την υστεροσκοπηση μπορει να ειναι διαταραγμενη οπως ενδεχομενως κ η επομενη,δεν ειναι κατι ανησυχητικο .

    Μήνου Νίκη

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλαμαριά

  • Καλησπέρα σας. Παρόλο που θα ήταν χρήσιμο να γνωρίζω για ποιο λόγο κάνατε την υστεροσκόπηση και τι ακριβώς έγινε στο χειρουργείο το πιο πιθανό σενάριο είναι να είχατε λιγότερο αίμα λόγω της επέμβασης και αυτό να είναι φυσιολογικό. Προφανώς, καλύτερα θα ήταν να ρωτήσετε τον γιατρό που σας έκανε την υστεροσκόπηση αλλά εάν για κάποιο λόγο δεν έχετε τη δυνατότητα περιμένετε την επόμενη περίοδο σας και αν έχει πάλι διαφορετικά χαρακτηριστικά απ' ότι συνήθως δείτε έναν γυναικολόγο. Ελπίζω να βοήθησα και καλή σας συνέχεια.

    Αλ-Αχμάρ Σάμερ Νικόλαος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Πανόρμου

  • Είναι από την επέμβαση που κάνατε. Μην σας ανησυχεί.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλλιθέα