• Διαταραχές περιόδου
  • Υποβλήθηκε 30/05/2023

Καλημέρα σας, εχω πολύποδα ενδομητρίου και θέλω να τα βγάλω άμεσα. Εάν πριν την εξεταση ερθει η περίοδος νωρίτερα επηρεάζει η περίοδος στο να γίνει η υστεροσκόπηση; Ευχαριστώ.

10 ειδικοί απάντησαν

  • υστεροσκοπηση χωρις περιοδο

    Αϊνατζόγλου Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Θεσσαλονίκη

  • Η υστεροσκόπηση γίνεται από την 6η έως την 9η μέρα του κύκλου κατά προσέγγιση.

    Παυλίδη Όλγα

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλαμαριά

  • Καλύτερα να γίνει άμεσα μετά την περίοδο

    Βαρχαλαμά Ευγενία

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Κορυδαλλός

  • Βέβαια επηρεαζει το υστεροσκόπιο εχει κάμερα αν εχετε εμμηνο ρύση δεν μπορουμε να «δούμε»

    Αλεξοπούλου Άρτεμις

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Νέο Ψυχικό

  • Όχι κανένα πρόβλημα. Μπορείτε να προχωρήσετε κανονικά

    Dr Τραϊανός Αλέξανδρος

    Γυναικολόγος - Εμβρυομητρικός - Ειδικός Αναπαραγωγικής Ιατρικής

    Θεσσαλονίκη

  • Η υστεροσκοπηση πρέπει να γίνεται συγκεκριμένες μέρες του κύκλου μετά το τέλος της περιόδου.

    Πανά Αντιγόνη

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Άνω Τούμπα

  • Ναι επηρεαζεται η ποιοτητα της εικονας κ κατ επεκταση η διαδικασια.Ιδανικη περιοδος ειναι αμεσως μετα το τελος της περιοδου (8-12η ημερα του κυκλου).

    Μήνου Νίκη

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλαμαριά

  • Δεν κάνουμε υστεροσκοπηση όταν έχουμε περίοδο

    Χατζηδάκη Βάλυ

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Νέο Ψυχικό

  • Η υστεροσκοπηση γίνεται 6-10 μέρα του κυκλου

    Οικονόμου Ζήνων

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλαμαριά

  • Η καλύτερη χρονική περίοδος για να γίνει μια υστεροσκοπηση είναι 5-15 ημέρα του κύκλου σας. Σε αυτη τη φαση ο χειρουργος θα εχει την καλυτερη εικονα.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλλιθέα