• Διαταραχές περιόδου
  • Υποβλήθηκε 31/05/2023

Γεια σας είμαι 53 ετών πριν από ένα μήνα είχα κανονικά περίοδο και τώρα δεν Εχωπέρασε ένας μήνας

5 ειδικοί απάντησαν

  • Γεια σας ναι μπορεί να συμβεί

    Σύριος Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Ιλίσια

  • Μπορει να ειστε σε φαση προημηνοπαυση, καλο να κανετε εξετασεις ορμονολογικες και ενα τεστ αν ειχατε επαφες

    Μπεραρντέλλι Ρίτα

    Ενδοκρινολόγος - Διαβητολόγος

    Θεσσαλονίκη

  • Φυσιολογικό για την ηλικία

    Βαρχαλαμά Ευγενία

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Κορυδαλλός

  • Ηλικιακά είστε στο φάσμα γυναικών που φυσιολογικό είναι να μπαίνετε σε εμμηνόπαυση.
    Υπάρχει φυσικά η πιθανότητα να ξαναέρθει η περίοδος, ωστόσο δεν μπορεί κανείς να προβλέψει ποτε θα είναι η τελευταία. Ένας πλήρης γυναικολογικός έλεγχος θα βοηθούσε για μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα.

    Παυλίδη Όλγα

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλαμαριά

  • Καλησπέρα, στα 53 σας θα πρέπει να σταματήσει σιγά σιγά η περίοδος. Πρέπει κάποια στιγμή να μπείτε στην εμμηνόπαυση.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλλιθέα