• Βλαστοκύτταρα (Πλάσμα πλούσιο σε αιμοπετάλια)
  • Υποβλήθηκε 07/03/2024

εκανα prp στο γονατο πριν ενα μηνα σε νοσοκομ.με ιατρο χειρουργ ορθοπεδικο ο πονοσ ηταν τραγικος σε σημειο λυποθημιασ μου μετα απο 20 ημερες ποναω τραγικα απο το γονατο εωσ κ μεσα στην βουβωνικη μου περιοχη εκανα mri ισχιου δεν εδειξε κατι εξακολουθω να ποναω 24 ωρες τι μπορει να μου συμβαινει τι ζημια εχει προκληθει σας παρακαλω δωστε μου εστω μια γνωμη σας

4 ειδικοί απάντησαν

  • Είναι πολύ περίεργο,να κάνετε μια μαγνητική και στο γόνατο τώρα

    Χριστοδούλου Παύλος

    Ορθοπαιδικός - Χειρουργός Σπονδυλικής Στήλης

    Θεσσαλονίκη

  • Καλημέρα σας. Σίγουρα χωρίς να εξετάσω κλινικά το γόνατο σας δεν μπορώ να έχω σαφή άποψη. Θα μπορούσε να φταίει η τεχνική της έγχυσης, δηλ. τραυματισμός της περιοχής κατά την έγχυση ή ακόμη και φλεγμονή της περιοχής λόγω εργωδους έγχυσης. Θεωρώ ότι ο ορθοπεδικός σας θα σας δώσει οδηγίες. Πιστεύω ότι με λίγη υπομονή και αρκετά αντιφλεγμονώδη θα σας περάσει σύντομα. Είμαι στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε πληροφορία. Ευχαριστώ.

    Κάπλας Απόστολος

    Φυσίατρος

    Αμπελόκηποι

  • Θα πρέπει να αναζητήσετε πληροφορίες απ' το γιατρό που σας έκανε την έγχυση.
    Εκείνος ξέρει κ το ιστορικό σας , το είδος της ενεσης κ τον τρόπο χορήγησης.

    Αλαφροπάτης Ηλίας

    Ορθοπαιδικός - Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Εύοσμος

  • Δεν είναι φυσιολογικό να πονάτε και μάλιστα κατά μήκος της περιοχής που μου περιγράφεται. Ππότε θα πρέπει να εξεταστείτε άμεσα από ορθοπαιδικό.

    Τζώρτζη Παρασκευή

    Ορθοπαιδικός - Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Αγία Παρασκευή