• Βελονισμός
  • Υποβλήθηκε 06/03/2024

Έχω πόνο στον αυχένα και ο νευρολόγος που συνέστησε βελονισμό. Υπάρχει κάποια αντένδειξη αν έχω στεντ σε καρδιακό αγγείο;

5 ειδικοί απάντησαν

  • Ο καλός βελονιστης, ξέρει να χειριστεί τη θεραπευτική διαδικασία με τρόπο που δεν θα
    Φέρει σε οποιαδήποτε κίνδυνο τον θεραπευόμενο του .
    Άλλωστε πριν την οποιαδήποτε εφαρμογή, προηγείται η μελέτη του ιατρικού ιστορικού του ασθενούς και φυσικά η πλήρης εξέταση του ίδιου του ασθενούς.

    Μαρκάκη Χαρά

    Βελονίστρια Ομοιοπαθητικός

    Μοσχάτο

  • γεια σας! και βέβαια μπορείτε να κάνετε θεραπεία με βελονισμό για την αυχεναλγία σας. Στην περίπτωση που έχει τοποθετηθεί στεφανιαίο stent υπάρχει αντένδειξη για χρήση ηλεκροβελονισμού στην κοντινή περιοχή. Μπορείτε όμως να κάνετε απλό βελονισμό στην περιοχή αυτή ή ηλεκτροβελονισμό σε πιο απομακρυσμένη.

    Σεγρέδου Μαρκέλλα

    Ειδικός Βελονισμού

    Μαρούσι

  • οχι ,μπορειτε να κανετε

    Χριστοδούλου Παύλος

    Ορθοπαιδικός - Χειρουργός Σπονδυλικής Στήλης

    Θεσσαλονίκη

  • Δεν υπάρχει αντενδειξη

    Αλαφροπάτης Ηλίας

    Ορθοπαιδικός - Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Εύοσμος

  • ναι,αφοβα δεν υπαρχει καμμια αντενδειξη,ουτε παρενεργεια

    Περιφεράκης Κωνσταντίνος

    Ιατρός Βιοπαθολόγος - Ειδικός Βελονισμού

    Κολωνός