• Άσθμα
  • Υποβλήθηκε 24/06/2023

Καλημέρα σας, λόγω του αλλεργικού άσθματος που έχω , πίνω κορτιζόνη από το 2016. Βέβαια ο Πνευμονολογος μου, μου συνέστησε να την κόψω εάν μπορώ. Τώρα λοιπόν που την κόβω, έχω πέσει στο 1mg χαπιού την ημέρα και σε δύο μέρες θα την κόψω εντελώς....με πονούν μέρη του σώματος μου, πλάτες, πόδια, γόνατα..... Θα μου περάσει λέτε όλο αυτό? Μήπως είναι από την διακοπή του φαρμάκου? Ευχαριστώ πολύ....

2 ειδικοί απάντησαν

  • ΝΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΑΛΕΙ ΣΤΑ ΝΕΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ Η ΚΟΤΡΙΖΟΝΗ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΚΟΠΗ

    Βασσάλος Δημήτριος

    Πνευμονολόγος - Φυματιολόγος

    Χολαργός

  • Καλησπέρα.χρειαζεται έλεγχος για μυοπάθεια και οστεοπόρωση .αν είναι όλα καλά θα υποχωρήσει σταδιακα με την βοήθεια του depon

    Ηλιάδης Φιλάρετος

    Πνευμονολόγος - Φυματιολόγος

    Καβάλα