• Απονεύρωση
  • Υποβλήθηκε 07/01/2024

Καλησπέρα το 2016 έκανα απονεύρωση σε ένα δόντι όλα καλά μέχρι τον Σεπτέμβριο που ξαφνικά εκεί που έγινε η απονεύρωση ένιωσα ένα πρήξιμο εσωτερικά στο μάγουλο στην κάτω γνάθο και δεν ξέρω τώρα που οφείλεται μήπως μπήκαν μικρόβια ξανά στο δόντι που έκανα απονεύρωση και χρειάζεται από την αρχή μήπως το πρησμένο μάγουλο οφείλεται στο ότι είχα βγάλει και έναν φρονιμίτη και ξανά βγήκε καινούργιος και δημιουργεί το πρήξιμο στο δόντι γιατί αυτός ο φρονιμίτης που βγήκε είναι στην κάτω γνάθο πίσω και το έβγαλα το καλοκαίρι επίσης τώρα που σας γράφω ξανά νιώθω το μάγουλο πρησμένο και αν μπορείτε να με βοηθήσετε μια λύση

5 ειδικοί απάντησαν

  • Η λυση ειναι οδοντιατρος, ακτινογραφια, σωστη διαγνωση.

    Μπογδανόπουλος Ηλίας

    Οδοντίατρος

    Γλυφάδα

  • Καλησπερα.Ισως το προβλημα εντοπιζεται στο περιοδοντιο,ιδιως αντο δοντι αυτο εχει βαθυ θυλακα.Μια επισκεψη στον γιατρο σας θα σας διαφωτισει

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Χρειάζεται ακτινογραφία αυτό που μου περιγράφετε. Για να καταλάβουμε από πού προέρχεται το πρήξιμο.

    Πέττα Ευγενία

    Οδοντίατρος

    Ζωγράφου

  • ενας λεπτομερης ακτινογραφικος ελεγχος θα οδηγησει στην σωστη διαγνωση

    Πλατανίτης Μηνάς

    Οδοντίατρος

    Πατήσια

  • Πρέπει να επισκεφτείτε τον γιατρό σας να δει που οφείλεται το πρόβλημα.

    Γιαννούλης Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Πάτρα