• Απονεύρωση
  • Υποβλήθηκε 23/02/2024

γεια σας μπορει σε μια απονευρωση η πρωτη επισκεψη απο την επομενη να απεχει 15 ημερες..μου φαινεται λιγο μεγαλο το διαστημα

9 ειδικοί απάντησαν

  • Ρωτήστε για περαιτέρω πληροφορίες τον οδοντίατρο σας.

    Βασιλάκης Γεώργιος

    Οδοντίατρος

    Ιεράπετρα

  • Καλησπέρα σας. Ναι μπορεί να απέχει τόσο διάστημα,δεν υπάρχει πρόβλημα. Συνήθως είναι 1 εβδομάδα.

    Γκανά Δήμητρα

    Οδοντίατρος

    Νέο Ψυχικό

  • Μπορεί να απέχει τόσο άμα το κρίνει οδοντίατρος που έχει γνώση της κατάστασης του δοντιού

    Τσαούσης Ιωάννης

    Οδοντίατρος

    Αμπελόκηποι

  • Συνηθως απεχει μια βδομαδα,αλλα αν για καποιο λογο πρεπει να καθυστερησει,δεν ειναι προβλημα αρκει να μην φυγει το προχειρο σφραγισμα κ μπουν σαλια κ υγρα.

    Καραχάλιος Δημήτρης

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Φυσικά και μπορεί και σε κάποιες περιπτώσεις αποστηματικών δοντιών επιβάλλεται. Αρκεί το δόντι να καθαρίστηκε στην πρώτη συνεδρία σωστά, να γεμίστηκε με ένα φάρμακο και να καλύφθηκε πλήρως από καλό προσωρινό σφράγισμα για να μη σπάσει.

    ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ 92

    Οδοντίατρος

    Κηφισιά

  • Καλησπέρα σας. Φυσικά κ μπορεί να συμβεί αυτό.Με το κατάλληλο προσωρινό σφράγισμα το επόμενο ραντεβού μπορεί να γίνει σε 15 μέρες ή και παραπάνω. Εάν μάλιστα έχει ολοκληρωθεί κ η επεξεργασία εσωτερικά του δοντιού, το δόντι μπορεί κ να επανέλθει πλήρως στην λειτουργικότητα του στο διάστημα αυτό. Σας ευχαριστούμε.

    Οδοντιατρική Κλινική Τζανάκης Νικόλαος DDS - Dental Clinic*****

    Οδοντίατρος

    Ηράκλειο Κρήτης

  • Φυσικα και μπορει,καμια φορα και περισσοτερο διαστημα

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Μπορεί και να απέχει τόσο.

    Γιαννούλης Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Πάτρα

  • Αναλόγως του προγράμματος του ιατρειου του θεραποντος

    Πλατανίτης Μηνάς

    Οδοντίατρος

    Πατήσια