• Αλλεργία
  • Υποβλήθηκε 18/12/2022

Όταν βάζω το μηχάνημα για αρωματοποιία στο σπίτι,ο ατμός με ενοχλεί στον λαιμό

5 ειδικοί απάντησαν

  • εξαρταται απο την συσταση του αρωματος,ευαισθησια ,αλλεργικη προδιαθεση

    Σβόλης Νικόλαος

    Πνευμονολόγος - Φυματιολόγος

    Κηφισιά

  • ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΕΙΝΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΕΥΓΕΤΕ

    Βασσάλος Δημήτριος

    Πνευμονολόγος - Φυματιολόγος

    Χολαργός

  • Το πιθανότερο είναι να παρουσιάζετε ήπιας μορφής αλλεργία.
    Αν συμβαίνει αυτό,θα σας βοηθούσε η ομοιοπαθητική σε συνδιασμό με βελονισμό.
    Η κάθε αντίδραση του σώματος έχει κάποια αιτία. Πρόκειται για τον νόμο αιτίας και αποτελέσματος. Αξίζει τον κόπο να διερευνήσουμε τι είναι αυτό που σας ενοχλεί,γιατί έτσι θα μάθετε περισσότερα για τον οργανισμό σας και τον τρόπο που λειτουργεί.

    Μαρκάκη Χαρά

    Ομοιοπαθητικός Βελονίστρια

    Μοσχάτο

  • Καλό είναι , ειδικά τους χειμερινούς μήνες , που έχουμε κλειστά παράθυρα κ πόρτες το μεγαλύτερο μέρος της ημέρας , να μην χρησιμοποιούμε αρωματικά χώρου. Μπορεί να ερεθίσουν , ειδικά περιόδους με ιογενείς λοιμώξεις , το αναπνευστικό σύστημα.

    Κουτσοκέρα Αλεξάνδρα

    Πνευμονολόγος - Φυματιολόγος

    Βριλήσσια

  • Πιθανα να εχετε ασθμα. Συμβουλευτειτε τον πνευμονολογο σας

    Στεφανάκος Γεώργιος

    Πνευμονολόγος - Φυματιολόγος

    Νέος Κόσμος