• Braces
  • Submitted on 07/03/2024

Δεν μπορώ να κλείσω καλα τα δόντια μου, ο ένας από τα κεντρικούς κοπτήρες της άνω γνάθου οταν κλείνω το στομα πηγαίνει πίσω από τους κοπτήρες της κάτω γνάθου.Νιωθω ότι έχω στοματογναφικο σύνδρομο.Με σιδεράκια διορθώνεται η κατάσταση;Ποσο καιρό θα χρειαστεί;

9 specialists answered

  • Αυτό που περιγράφετε μάλλον δεν είναι στοματογναθικό σύνδρομο. Η ορθοδοντική θεραπεία μπορεί να διορθώσει τη σχέση των προσθίων δοντιών. Η διάρκεια της θεραπείας δεν μπορεί να προσδιοριστεί χωρίς προηγούμενη κλινική εξέταση.

    Ορθοδοντική Καναβάκης

    Orthodontist

    Marousi

  • Διορθώνεται με σιδεράκια κατά πάσα πιθανότητα Αλλά θα χρειαστεί να σας δει ορθοδοντικός για να πει τι χρειάζεται να γίνει και πόσο θα διαρκέσει

    Tsaousis Ioannis

    Dentist

    Ampelokipoi

  • λογικα 5-6 μηνες

    Καλαμάτας Βασίλης

    Orthodontist

    Ano Patisia

  • Χρειαζεται εξεταση , αλλα ακουγεται οτι μπορει να διορθωθει με ορθοδοντικη θεραπεια.

    Hristakos Stamatis

    Dentist

    Exarcheia

  • Ενα ραντεβου με εναν ορθοδοντικο θα μπορουσε να σας διαφωτισει

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Dentist

    Ilioupoli

  • ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΧΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙ ΑΛΛΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΜΕ ΣΙΔΕΡΑΚΙΑ Η ΑΟΡΑΤΟΥΣ ΝΑΡΘΗΚΕΣ ΣΕ ΒΑΘΟΣ ΧΡΟΝΟΥ 1,5-2 ΕΤΗ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΑΣ!

    Perrakis Emmanouil

    Ειδικός Ορθοδοντικός

    Piraeus

  • Καλησπέρα σας. Φυσικά και διορθώνεται η κατάσταση με ορθοδοντική θεραπεία. Απαιτείται κλινική κ ακτινογραφικη εξέταση για να αποδοθεί το πλάνο θεραπείας κ ο χρόνος που απαιτείται. Σας ευχαριστούμε.

    Tzanakis Nikolaos

    Dentist

    Heraklion

  • Φυσικά και μπορεί να διορθωθεί. Ως προς τη διάρκεια της ορθοδοντικής θεραπείας, θα εξαρτηθεί και από την κατάσταση των πίσω δοντιών σας και για όλα αυτά μια εκτίμηση θα σας δώσει ο Ορθοδοντικός στο πρώτο ραντεβου.

    ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ 92

    Dentist

    Kifisia

  • Σίγουρα μπορούμε να το διορθώσουμε με σιδεράκια αλλά και με άλλους μηχανισμούς. Μετά από κλινική εξέταση θα σας απαντήσουμε για τους τρόπους αλλά και το χρόνο της θεραπείας.

    KATSADOURIS ALEXIS

    Orthodontist

    Drosia