• Urinary tract infection
  • Submitted on 20/05/2023

Η μητέρα μου είναι 97 ετών και μετά από ένα έρπη ζωστήρα στο πρόσωπο και ουρολοίμωξη έχει πέσει σε κατάσταση βυθιοτητας. Έχει πάρει σοβαρή αγωγή και για τις δύο λοιμώξεις. Μπορεί η ουρολοίμωξη να ευθύνεται για την βυθιοτητας της? Έτσι διατείνεται κάποιος γιατρός...

7 specialists answered

  • Σε αυτές τις ηλικίες μια απλή λοίμωξη μπορεί να δημιουργήσει τέτοια προβλήματα

    Surios Konstantinos

    Gynecologist - Obstetrician

    Ilisia

  • Καλημέρα
    Αν η ουρολοίμωξη είναι εμπύρετη πολλές φορές είναι σοβαρότατη και μάλιστα μπορεί να χρειαστεί νοσηλεία σε κλινική-νοσοκομειο

    Tsakalidis Hristos

    Urologist - Andrologist

    Serres

  • Θα μπορούσε

    Hatzidaki Valy

    Gynecologist - Obstetrician

    Neo Psychiko

  • Το πιθανότερο είναι να έχει πάθει Ερπητική εγκεφαλίτιδα ( Χρήζει άμεσης Νευρολογικής εξέτασης??)

    Kondelidis Nikolaos

    Urologist - Andrologist

    Perea

  • Μόνο αν της κάνει υψηλό πυρετό

    Hatzidimitriou Eystratios

    Urologist - Andrologist

    Pagrati

  • Χρειάζεται σίγουρα εξετάσεις αίματος η γυναίκα να εκτιμηθεί σωστά. Επιβαρυντικοί παράγοντες είναι η ηλικία της και οι 2 παθήσεις μαζί. Σίγουρα χρήζει εκτίμησης από Ουρολογο

    Βουρίκης Παναγιώτης

    Urologist - Andrologist

    Ampelokipoi

  • Στις μεγάλες ηλικίες συμβαίνει κάποιες φορές οι λοιμώξεις όπως είναι οι ουρολοιμώξεις να αποδιοργανωσουν τα άτομα εντελώς.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Gynecologist - Obstetrician

    Kallithea