• Pregnancy
  • Submitted on 03/04/2023

Καλησπέρα επειδή έχω πανικοβληθεί και δεν ξέρω πως να αντιδράσω ήθελα να σας ρωτήσω κάτι. Είχα επαφή με το αγόρι μου και τελείωσε μέσα μου. Είχαμε αρκετό καιρό να το κάνουμε και έβγαλε υπερβολική ποσότητα. Η τελευταία περίοδος μου ξεκίνησε 20/3 και σε 11 μέρες περιμένω την επόμενη έχω μικρό κύκλο γενικά γύρω στις 24-26 μέρες Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης; Ακόμα και αν τελειώσω πρώτη φορά μέσα μου;

11 specialists answered

  • Ναι. Σε κάθε επαφή χωρις προφύλαξη, ανεξάρτητα από το αν θα ολοκληρωθεί η επαφή εντός ή εκτος κόλπου, υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης.

    Ρενιέρης Παναγιώτης

    Pediatrician

    Piraeus

  • Από ότι μου περιγράφετε είστε στις γόνιμες μέρες όντως καλό θα ήταν να πάρετε το χάπι της επόμενης μέρας

    Savvouras Odysseas

    Gynecologist - Obstetrician

    Palaio Faliro

  • Γεια σας, ναι υπάρχει πιθανότητα, αν δεν έρθει η περίοδος θα πρέπει να κάνετε ένα τεστ

    Surios Konstantinos

    Gynecologist - Obstetrician

    Ilisia

  • ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΕΣ

    Βαρχαλαμά Ευγενία

    Gynecologist - Obstetrician

    Korydallos

  • Αγαπητή φίλη.
    Αν υπάρξει καθυστέρηση στον κύκλο σου κάνε ένα τεστ κυήσεως, με πρωινά ούρα, από το φαρμακείο.
    Π.Κ.

    Panagiotis Kofinakos

    Gynecologist - Obstetrician

    Peristeri

  • Ναι, υπάρχει. Να πάρετε το χάπι της επώμενης μέρας.

    Andrioti Liliana

    Gynecologist - Obstetrician

    Nea Erythraia

  • Βαση του κυκλου σας οι γονιμες ημερες ειναι 8η εως 12η (παντα με καποια μικρη αποκλιση ).Ασχετως της ποσοτητας του σπερματος εφοσον ειχατε απροφυλακτη επαφη παντα υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης.Επι καθυστερησης θα κανετε τεστ κυησης,οχι νωριτερα.

    Μήνου Νίκη

    Gynecologist - Obstetrician

    Kalamaria

  • Η επίτευξη εγκυμοσύνης δεν απαιτεί πολλαπλές σεξουαλικές επαφές, αρκεί μία. Θα μπορούσατε να πάρετε το χάπι της επόμενης μέρας. Είναι αποτελεσματικό αν ληφθεί τα πρώτα εικοσιτετράωρα από την επαφή χωρίς προφύλαξη.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Gynecologist - Obstetrician

    Kallithea

  • Καλησπέρα σας, ήσασταν στις μέρες γύρω από την ωορρηξία σας. Συνεπώς υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης. Θα μπορούσατε να πάρετε επείγουσα αντισύλληψη.

    Πανά Αντιγόνη

    Gynecologist - Obstetrician

    Ano Touba

  • Πάντα υπάρχει η πιθανότητα εγκυμοσύνης

    Hatzidaki Valy

    Gynecologist - Obstetrician

    Neo Psychiko

  • γονιμες μερες για σενα ειναι 10 με12 η μερα

    Ainatzoglou Konstantinos

    Gynecologist - Obstetrician

    Thessaloniki