• Menstrual Disorders
  • Submitted on 06/04/2023

Η περίοδος μου έχει καθυστερήσει 12 μέρες αλλά έχω πολύ ασταθή κύκλο συνέχεια και με το αγόρι μου κάναμε σεξ όχι ολοκληρωτικά δύο φορές μέσα έξω χωρίς προφυλακτικό αλλά δεν τελιωσε τίποτα και αυτόν τον μήνα ήμουν αρωστη πολύ και έχω ανχοθει επειρεαζει την περίοδο αυτό;

8 specialists answered

  • ψαξου για πολυκυστικες ωοθηκες

    Ainatzoglou Konstantinos

    Gynecologist - Obstetrician

    Thessaloniki

  • Η ασθένεια και το στρες μπορούν σίγουρα να επηρεάσουν την περίοδό μας.

    Hatzidaki Valy

    Gynecologist - Obstetrician

    Neo Psychiko

  • Τεστ κυήσεως και υπέρηχος

    Papaioannou Stefanos (Deactivated account)

    Gynecologist - Obstetrician

    Nea Ionia

  • Αλλαγές στην περίοδο για μεμονωμένους κύκλους μπορεί να συμβούν σε κάθε γυναίκα χωρίς απαραίτητα παθολογικό υπόβαθρο. Αν έχετε όμως ούτως ή άλλως διαταραχές κύκλου πρέπει να συμβουλευτείτε το γυναικολόγο σας. Και χρειάζεστε και ορμονικό έλεγχο από ενδοκρινολόγο.

    Anamaterou Hrysanthi

    Ενδοκρινολόγος - Διαβητολόγος

    Marousi

  • Καλησπέρα σας. Φυσικά το άγχος μπορεί να επηρεάσει την περίοδο μιας γυναίκας. Το γεγονός ότι έχετε ασταθή περίοδο που έχει αποδοθεί? Θα σας συνιστούσα να επισκεφτείτε έναν γυναικολόγο, εάν δεν το έχετε κάνει ήδη, για να προσπαθήσει να βρει και να διορθώσει τον ασταθή σας κύκλο αλλά και να σας ενημερώσει σχετικά με την αντισύλληψη και τα σεξουαλικά μεταδιδόμενα νοσήματα. Γνωρίζοντας και μαθαίνοντας το σώμα σας και τι μπορείτε να κάνετε για την υγεία σας θα σας μειώσει το άγχος και τους φόβους. Ελπίζω να σας βοήθησα έστω και στο ελάχιστο με την απάντηση μου.

    Αλ-Αχμάρ Σάμερ Νικόλαος

    Gynecologist - Obstetrician

    Panormou

  • καλημερα, να κανετε ενα τεστ , και μετα, αν θελετε, ορμονολικες για να καταλαβετε πως λειτουργει η κυκολς σας

    Μπεραρντέλλι Ρίτα

    Ενδοκρινολόγος - Διαβητολόγος

    Thessaloniki

  • Εάν υπάρχει αμφιβολία καλό είναι να κάνετε ένα τεστ εγκυμοσύνης

    Surios Konstantinos

    Gynecologist - Obstetrician

    Ilisia

  • Κάντε ένα τεστ εγκυμοσύνης από το φαρμακείο για να ηρεμήσετε. Το πιο πιθανό είναι μια μικρή διαταραχή στον κύκλο σας.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Gynecologist - Obstetrician

    Kallithea