• Στυτική Δυσλειτουργία
  • Υποβλήθηκε 23/11/2023

Καλησπέρα.Είμαι άνδρας, 27 χρονών, 1.90 ύψος και 95 κιλά.Από τα 21 μου χρόνια έχω πρόβλημα με τη στύση μου.Από βιοχημικές που έκανα και τότε αλλα και αργότερα είχα μειωμένη τεστοστερόνη με τιμες 310 (βάση) και 297 αντίστοιχα (κάτω απο τη βάση). Έχω low sex drive, low libido , κανένα ερέθισμα δε βοηθάει, συνεπώς δε νιώθω τίποτα, δεν έχω ποτέ στύση.Δυστυχώς η λύση τότε ήταν ενέση τεστοστερόνης προφανώς απο τον τότε γιατρό(και δεν ξαναέκανα ).Δε θεωρώ ότι αυτή είναι λύση , και δε θέλω να ζήσω για το υπόλοιπο της ζωής μου με ενέσεις.Ο γιατρός τότε θεώρησε ότι οφείλεται σε ψυχολογικούς παράγοντες που και σε ψυχολογο πηγα και παλι τίποτα. Είναι κάτι εξαιρετικά ψυχοφθόρο και δε φαίνεται να υπάρχει φως στο τουνελ.Πως μπορώ να βρω το λόγο για τον οποίο γίνεται αυτό?Τι άλλο πρέπει να τσεκάρω για να σιγουρέψω ότι όντως δε είναι κάτι το οποίο οφείλεται σε ιατρικού παράγοντα ?

1 ειδικός απάντησε

  • Καλημέρα ,χρειάζεται πλήρης κλινικοεργαστηριακος έλεγχος

    Τσακαλίδης Χρήστος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Σέρρες