• Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα (ΣΜΝ)
  • Υποβλήθηκε 01/04/2023

Είχα ερώτικη επαφή με προφυλακτικό αλλά επειδή ήταν μικρό ένα μέρος από το πέος μου δεν καλύπτονταν. Υπάρχει κίνδυνος

8 ειδικοί απάντησαν

  • Όχι κανένα πρόβλημα

    Σαββούρας Οδυσσέας

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Παλαιό Φάληρο

  • Το προφυλακτικό δεν είναι η πιο ασφαλής αντισυλληπτική μέθοδος.Υπάρχει πάντα κίνδυνος ακόμα και για τα σεξουαλικά μεταδιδόμενα νοσήματα

    Σύριος Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Ιλίσια

  • Οχι αν δεν θπάρχει διαρροή σπέρματος.

    Ανδριώτη Λιλιάνα

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Νέα Ερυθραία

  • Μικρός αλλά σίγουρα μπορεί να κολλήσει κανείς σεξουαλικά νοσήματα, όπως μολυσματική τέρμινθος, κονδυλώματα, έρπητας γεννητικών οργάνων, μυκητιάσεις. Νοσήματα που οφείλονται σε εκκρίματα (κολπικά υγρά, εκρίματα ουρήθρας, ούρα) είναι λιγότερο πιθανό να μεταδοθούν με το προφυλακτικό.

    Κακέπης Μιχάλης

    Δερματολόγος - Αφροδισιολόγος

    Παλλήνη

  • Υπάρχει ένας μικρός κίνδυνος , καλό όμως θα ήταν να το συζητήσουμε απο κοντά, για να μας αναφέρετε όλους τους προβληματισμούς - ανησυχίες σας .

    Παντελίδη Κλέλια

    Δερματολόγος - Αφροδισιολόγος

    Αμπελόκηποι

  • Να επιλέγεις στο εξής το σωστό μέγεθος προφυλακτικού.

    Χατζηδάκη Βάλυ

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Νέο Ψυχικό

  • Κατά πάσα πιθανότητα όχι, την επόμενη φορά όμως καλό θα ήταν να χρησιμοποιείτε το σωστό μέγεθος.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλλιθέα

  • ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ

    Βαρχαλαμά Ευγενία

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Κορυδαλλός