• Σιδεράκια
  • Υποβλήθηκε 07/01/2024

Καλησπέρα, προχθές έβαλα σιδεράκια σε ηλικία 24 ετών. Δεν έχω κάποιο πολύ στραβό δόντι η κάτι, έχω κενά στα δόντια μου και στη άνω και στην κάτω γναθω ο ορθοδοντικος μου είπε στους 8 με 9 μήνες θα τα βγάλουμε αντε 1 χρονο άμα πάει κάτι λάθος.. Εγώ να το πιστέψω η θα καταλήξω να τα έχω 2 χρόνια.. Γιατί η αλήθεια είναι φεύγω εξωτερικό τον Σεπτέμβριο και υποτίθεται ότι θα τελειώσουμε μέχρι τότε..

6 ειδικοί απάντησαν

  • Αυτό μόνο ο ορθοδοντικος σας το γνωρίζει , ο οποίος γνωρίζει και την περίπτωση σας. Δεν θα μπορούσε κάποιος άλλος να σας απαντήσει στο ερώτημα αυτό, ειδικά χωρίς να σας έχει δει.

    Στάμου Εύη

    Ορθοδοντικός

    Αχαρνές

  • Μόνο ο ορθοδοντικός σας είναι ο κατάλληλότερος για την πιο κοντά στην πραγματικότητα εκτίμης τπυ χρόνου της θεραπείας, καθώς αυτός γνωρίζει το πρόβλημά σας αλλά και τον τρόπο θεραπείας που έχει επιλέξει!

    Κατσαδούρης Αλέξης

    Ορθοδοντικός

    Δροσιά

  • Γιατί να μην το πιστέψετε; Σε περιπτωση που καποιο σιδερακι ξεκολλησει και αρχισει να κουνιέται, να μην καθυστερησετε να ενημερωσετε τον ορθοδοντικο σας ώστε να μη χαθεί χρονος και να τελειωσετε εγκαιρως.

    Μπογδανόπουλος Ηλίας

    Οδοντίατρος

    Γλυφάδα

  • Καλησπέρα σας. Δυστυχώς είναι αδύνατο να σας απαντήσω με σιγουριά επειδή δεν ξέρω το μέγεθος του προβλήματος. Πάντως δεν είναι ανέφικτο να τελειώσει η θεραπεία σας εντός 8-9 ετών όπως σας είπε ο συνάδελφος.

    Ορθοδοντική Καναβάκης

    Ορθοδοντικός

    Μαρούσι

  • Όταν εμπιστεύεστε έναν γιατρό κ προχωράτε μαζί του ας μια θεραπεία πρέπει να το κάνετε χωρίς αμφιβολία

    Τσαούσης Ιωάννης

    Οδοντίατρος

    Αμπελόκηποι

  • Δυστυχώς δεν το γνωρίζω. Μόνο ορθοδοντικός ασχολείται με σιδερακια

    Πέττα Ευγενία

    Οδοντίατρος

    Ζωγράφου