• Σφράγισμα δοντιού
  • Υποβλήθηκε 24/03/2024

Καλησπερα σας… έχω 3 μερες παίρνω Amoxil 500 και Νflamon 500 και ντεπόν αναβράζον για τον πόνο και τίποτα μα τίποτα δεν με σταματάει τον πόνο… πήγα κέντρο υγεία με έκαναν 2 ένεσης και δεν ξέρω τι άλλο να κάνω με είπαν να πω στο νοσοκομείο αύριο το πρωί… το δόντι είναι το μισώ με σφράγισμα και το άλλο ανοιχτό

4 ειδικοί απάντησαν

  • Ειτε απονευρωση,ειτε εξαγωγη αν δεν μπορει να αποκατασταθει προσθετικα

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Πρεπει να κανετε λιγη υπομονη κ να ολοκληρωσετε την αγωγη σας με την αντιβιωση,να την παρετε δηλαδη οσες ακριβως μερες σας εχει πει ο γιατρος κ μετα να πατε για εξαγωγη,αν δεν γινεται ενδοδοντικη θεραπεια πραγμα που πρεπει να κρινει ο γιατρος.

    Καραχάλιος Δημήτρης

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Να αφαιρεθεί άμεσα η έμφαξη και το πιθανότερο είναι να χρειαστεί απονευρωση ή εξαγωγη

    Πλατανίτης Μηνάς

    Οδοντίατρος

    Πατήσια

  • Να πάτε να το φτιάξετε το δόντι.

    Γιαννούλης Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Πάτρα