• Σφράγισμα δοντιού
  • Υποβλήθηκε 27/02/2024

Καλησπέρα έκανα σφράγισμα πριν 2 ώρες και μου πονάει το δόντι νιώθω ένα παλμικο πόνο να ανυσηχησω;

10 ειδικοί απάντησαν

  • ΑΝ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΕΝΑ ΠΑΥΣΙΠΟΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΤΕ

    Βαβουράκης Γεώργιος

    Οδοντίατρος

    Γκύζη

  • Αν συνεχιζει,χρειαζεται επανεξεταση.

    Χριστάκος Σταμάτης

    Οδοντίατρος

    Εξάρχεια

  • Αν η ενοχληση επιμεινει και οξυνθει,ισως χρειαστει να γινει απονευρωση

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Λογικά δεν πρέπει να ανυσηχείτε, αλλά δεν αποκλείεται κιόλας να χρειάζεται και ενδοδοντική θεραπεία.

    Γιαννούλης Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Πάτρα

  • Συγνώμη για την καθυστέρηση. Αν ήταν βαθύ νταν φυσιολογικό. Ελπίζω να ηρεμήσατε

    Πέττα Ευγενία

    Οδοντίατρος

    Ζωγράφου

  • Ίσως ήταν βαθύ κσι χρειαστεί να κάνετε απονεύρωση

    Πλατανίτης Μηνάς

    Οδοντίατρος

    Πατήσια

  • Καλό θα ήταν να επισκεφθείτε ξανά τον οδοντίατρο σας.

    Νοικοκύρη Αναστασία

    Οδοντίατρος

    Ζωγράφου

  • Ίσως να χρειαστεί απονεύρωση εάν η τερηδόνα ήταν κοντά στο νεύρο. Θα έπρεπε να γνωρίζετε από πριν ότι υπάρχει περίπτωση αυτό να συμβεί. Μην τρομάζετε όμως. Να είστε καλά!

    Μπογδανόπουλος Ηλίας

    Οδοντίατρος

    Γλυφάδα

  • Η ενόχλησή σας είναι στα πλαίσια του φυσιολογικού, εφόσον δε χρειάζεστε παυσίπονο για να υποχωρήσει ο πόνος. Σε περίπτωση που η ενόχληση συνεχίσει, συνιστώ επικοινωνία με τον οδοντίατρό σας.

    Λιάππης Ευάγγελος

    Οδοντίατρος

    Θεσσαλονίκη

  • Καποιες φορες μετα το σφραγισμα υπαρχει καποια ευαισθησια,αλλα αν ειναι ενας εντονος πονος που επιμενει μερες τοτε χρειαζεται απονευρωση.

    Καραχάλιος Δημήτρης

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη