• Ψωρίαση
  • Υποβλήθηκε 01/12/2023

Γειά σας. Ο γιος μου 14ων ετών έχει εμφανίσει στην αρχή του τριχωτου σε όλο το μέτωπο του σημάδια ακανόνιστα στρογγυλά περίπου που φτάνουν ως τη μέση του κρανίου τα οποία πριν ένα χρόνο ήταν λευκά σαν πιτυρίδα και εδώ και δύο μήνες είναι απόχρωσης ροζ...με φαγούρα και ελάχιστα άσπρα σαν πιτυρίδα πλέον αλλά γέμισε. Γίνεται χρήση σαμπουάν για μύκητες εδώ και έναν χρόνο.

3 ειδικοί απάντησαν

  • Πιθανη ψωριαση συμβουλευτειται εναν δερματολογο στο Συγγρος

    Τρυφωνίδη - Ζαχαρή Αμαλία

    Ειδικός Ρευματολόγος

    Κηφισιά

  • Καλημέρα σας. Θα πρέπει να τον δει κάποιος δερματολόγος για να θέσει τη διάγνωση και να σας συστήσει την κατάλληλη θεραπεία, ιδίως εφόσον δεν βελτιώνεται 1 χρόνο με μια αγωγή. Αν έχει και πόνους στη μέση ή τις αρθρώσεις/τένοντες, καλό είναι να τον δει και ρευματολόγος

    Ευαγγελάτος Γεράσιμος

    Ρευματολόγος

    Αμπελόκηποι

  • ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΤΕ ΜΕ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΨΩΡΙΑΣΗΣ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ

    Δερμιτζάκης Εμμανουήλ

    Ειδικός Ρευματολόγος

    Καλαμαριά