• Προστατίτιδα
  • Υποβλήθηκε 30/03/2024

Καλησπερα σας πριν 2 χρονια ολα ξεκινησαν με μια φαγουρα μεσα στο πεος και ενοχλησεις χαμηλα στη κοιλια κανω καλλιεργεια σπερματος και μου βρισκουν σταφυλοκο coagulase μετα μου παν οτι εχω προστατιτιδα 1 μιση χρονο δεν ειχα σοβαρα συμπτωματα εφυγε με αντιβιωση ciproxin 6 μηνες ημουν πολυ καλα δεν εβρισκαν στο σπερμα μικροβιο το καλοκαιρι περσυ ξαφνικα παλι ενοχλησεις σπασμοι στο περινεο και δυσουριες μου εχουν δωσει διαφορες αντιβιωσεις ολο αυτο το καιρο για την καταπολεμηση του μικροβιου αναλογα με το αντιβιογραμμα ειχα ηρεμησει μονο ψιλοενοχλησεις στο πεος ειχα και καποια θεματα στη στυση και εκανα και προσφατα εξεταση stamey mears μετα απο παροτρυνση γιατρων και ο ουρολογος που μου την εκανε με πονεσε παρα πολυ εβαλε πολυ δυναμη βγηκε καθαρη η εξεταση τελικα και την αλλη μερα εκσπερματισα και εβγαλα αιμα και την αλλη μερα παλι αιμα και μου πε ο γιατρος οτι εχω φλεγμονη αλλα εγω δεν ειχα ποτε crp ανεβασμενη ουτε psa τοσο καιρο που εχω το μικροβιο που εβρισκαν στη καλλιεργεια σπερματος και μετα μου λεει καποια αγγεια σπανε με τη μαλαξη για αυτο πιες νερο να φυγει και τωρα με εχει πιασει φοβερη συχνοουρια ανα 2 λεπτα χωρις να χω ουρα καθε φορα σχεδον ελαχιστα εχω πολυ ενοχληση πονο και τσουξιμο στην ουρηθρα νιωθω οτι μου φευγουν σταγονες ουρων πονος στο περινεο και στο πρωκτο βαθια μεσα στο προστατη και τωρα μου δωσε αντιβιωση χωρις να μου εξηγησει το λογο που συμβαινει αυτο παιρνω ceftoral αλλα τιποτα μου λεει παρε bactrimel και στην αρχη μου ειπε για ciproxin τωρα φταιει η σταμευ οπως μου την εκανε η κατι αλλο δεν ξερω τι να κανω βοηθηστε με σας παρακαλω ποια ειναι η γνωμη σας?μηπως υπαρχει καποιο θεμα στην ουρηθρα εχω ταλαιπωρηθει πολυ ευχαριστω εκ των προτερων

1 ειδικός απάντησε

  • ζεστά εδρολουτρα, τακτικές εκσπερματίσεις ,αντιφλεγμωνωδη

    Τσακαλίδης Χρήστος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Σέρρες