• Ουρολοίμωξη
  • Υποβλήθηκε 26/06/2023

Εχω πονο εδω και αρκετο καιρο πανω δεξια στη κοιλιακή χώρα . Ψηλα. Στην περιοχή του πνεύμονα και λιγο παρακάτω. Ερχεται και φευγει ομως . Δεν πονάει επαναλαμβανόμενα . Επισης νοιωθω πονο στη πλάτη στην περιοχή των νεφρών αν δεν κανω λαθος πισω . Και πισω χαμηλα στη μεση. Τον πονο τον διακρίνω κυριως στην πλαϊνή περιοχή και στη μεση αυτής . Στο πλάι του σώματος δηλαδη . (Πληροφοριακά χοροπήδηξα για να αποκλείσω μονη μου την περιπτωση της σκωλικοειδητιδας χωρις καμια ενόχληση) Τι μπορει να ειναι;

5 ειδικοί απάντησαν

  • Το πιθανότερο να είναι κάποιο πρόβλημα με την σπονδυλική να κάνετε μια αξονική ΘΜΣΣ και ΟΜΣΣ

    Μαστροδημήτρη Κλεονίκη

    Νεφρολόγος

    Χολαργός

  • Καλησπέρα σας
    θα πρέπει να υποβληθείτε σε εξετάσεις :αιματολογικές ,ούρων,υπέρηχο και κλινική εξέταση από γιατρό ώστε να διαπιστωθεί που εντοπίζεται ο πόνος και τι χαραχτήρες έχει.

    Παπαδογιαννάκης Απόστολος

    Νεφρολόγος

    Αμπελόκηποι

  • Για πόνο στη κοιλιά θα ενοχλήσετε τον παθολόγο σας

    Αλαφροπάτης Ηλίας

    Ορθοπαιδικός - Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Εύοσμος

  • Τα προβλήματά σας δεσμοινίς μου είναι διάχυτα και δεν μπορώ να εστιάσω ακριβώς. Πρέπει να σας ψάξω από κοντά, πιθανόν να χρειάζεστε και κάποιο έλεγχο με κάποιες εξετάσεις, όπως μαγνητική ΟΜΣΣ ή υπέρηχο κοιλίας.

    Στατήρης Σπυρίδων

    Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Αμπελόκηποι

  • Έμφραγμα,πλευροδυνία,κρίση γαστρικού έλκους,πνευμονία,οσφυαλγία,έρπης ζωστήρ και μερικές ακόμη διαγνώσεις.Μήπως να επισκεφθούμε γιατρό ή νοσοκομείο????????

    Χριστοδούλου Παύλος

    Ορθοπαιδικός - Χειρουργός Σπονδυλικής Στήλης