• Ουρικό οξύ
  • Υποβλήθηκε 19/03/2024

καλσπερα σας ,εχω εδω και περιπου 3 μηνες στα ποδια απο τα γονατα εως τον αστραγαλο κατι που μειαζει με φλογωση δηλ,σαν να καινε αλλα οχι ολο το 24ωρο,εχωουρικο οξυ 7,3 ,ο γιατρος με εστειλε και εκανα τριπλεξ κατω ακρων και καρωτυδων και ηταν ολα καλα ,ομως συνεχιζω σε τακτα διαστηματα να νιωθω αυτην την αισθηση του φλογωσης, ειναι απο το αυξημενο ουρικο οξυ η κατι αλλο????ευχαριστω πολυ και περιμενω τν απαντηση σας,ειμαι 65 χρονων και παιρνω κατοπιν εντολης του γιατρου τα φαρμακα platorel gia xolhsterhhn και ipertas για τν πιεση καθως και ενα σαλοσπιρ των 100 ,αυτα τα παιρνω τωρα 3 μνες ,πειτε μου αν υπαρχει περιπτωση να φταινε αυτα για την φλογωση που νιωθω στα ποδια μου ,,,ευχαριστω πολυ

1 ειδικός απάντησε

  • Καλησπέρα σας, δεν προκαλούν καυσος τα φάρμακα που περνετε. Μπορείτε να κάνετε εξετάσεις για θυρεοειδους και για βιταμίνη B12,να ελέγξετε το σάκχαρο σας.Ευχαριστώ.

    Μαστροδημήτρη Κλεονίκη

    Νεφρολόγος

    Χολαργός