• Ουλίτιδα - περιοδοντίτιδα
  • Υποβλήθηκε 17/02/2024

Έκανα καθαρισμό από περιοδοντολόγο στα δόντια μου και στα μπροστινά κάτω δόντια μου έγινε ένα κενό που δεν υπήρχε ποτέ.Οφειλεται στα ούλα ή έγινε από τον οδοντίατρο; Ευχαριστώ!

10 ειδικοί απάντησαν

  • Δεν φταίνε οι χειρισμοί του γιατρού αυτό συμβαίνει γιατί τα ούλα μετά από τον καθαρισμό έρχονται σε κατάσταση υγείας και ξεπρήζονται οπότε βλέπουμε την πραγματική θέση τους που την ορίζει το κόκκαλο σε κατάσταση υγείας

    Τσαούσης Ιωάννης

    Οδοντίατρος

    Αμπελόκηποι

  • Οφειλεται αποκλειστικα και μονο στα ουλα σας που ειχαν υποχωρησει προτου επισκεφθειτε τον περιοδοντολογο σας

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Αυτό το κενό υπήρχε, απλώς ήταν γεμάτο με πέτρα που αφαιρέθηκε με τον καιαρισμό.

    ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ 92

    Οδοντίατρος

    Κηφισιά

  • Οφείλετε στο γεγονός ότι σας έχουν αφαιρέσει την τρύπια δηλ.την πέτρα.

    Νοικοκύρη Αναστασία

    Οδοντίατρος

    Ζωγράφου

  • Καλησπέρα σας. Σαφώς και οφείλεται στην υποχώρηση των ούλων και επειδή αφαιρέθηκε η πέτρα φαίνονται τα κενά. Σε καμία περίπτωση δεν οφείλεται σε συνάδελφο.

    Γκανά Δήμητρα

    Οδοντίατρος

    Νέο Ψυχικό

  • Απλά έφυγε η "πετρα" που είχατε εξ ου και το κενο

    Πλατανίτης Μηνάς

    Οδοντίατρος

    Πατήσια

  • Οφείλεται στα ούλα.

    Γιαννούλης Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Πάτρα

  • Οταν αφαιρειται η πετρα δημιουργειται αυτη η αισθηση κενου πολλες φορες.

    Καραχάλιος Δημήτρης

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Δεν εγινε απο τον οδοντιατρο.

    Χριστάκος Σταμάτης

    Οδοντίατρος

    Εξάρχεια

  • Μετά τη θεραπεία υποχωρεί η φλεγμονή και ως εκ τούτου και τα ούλα. Είναι φυσιολογικό και αναμενόμενο. Μην ανησυχείτε. Εάν παρόλα αυτά χρειάζεστε κάτι, μου λέτε να σας δω και από κοντά.
    Ευχαριστώ

    Μάρκου Νίκος

    Περιοδοντολόγος

    Πλατεία Μαβίλη