• Μύκητες νυχιών
  • Υποβλήθηκε 29/06/2023

Πριν 1/5 μήνα που έφυγαν και τα δυο νύχια από τους αντίχειρες των ποδιών μου Τώρα έχουν σκληρήνη λίγο και ειναι στο στάδιο που βγαίνουν ξανά μπορώ να χτίσω νύχι από ακρυτζελ ;

4 ειδικοί απάντησαν

  • Καλημέρα σας! Θα σας συμβούλευα πρώτα, αν δε γνωρίζετε ήδη, να ψάξετε το λόγο που σας έφυγαν τα νύχια και μετά να επενδύσετε σε χρόνο ίασης και σε θεραπεία με επιμελητή ποδολόγο στην περιοχή σας.. Θα βρείτε στη σελίδα του Σωματείου Ποδολόγων Ελλάδος στους πιστοποιημένους ποδολόγους... Να είστε καλά..

    Δερμιτζάκη Κωνσταντίνα

    Ποδολόγος

    Σητεία

  • Καλημερα σας, οχι δεν προτείνεται σε τραυματισμένα νυχια ή νυχια με ονυχομυκητιαση να μπαίνουν υλικά που προορίζονται για τεχνικές μανικιούρ.Υπαρχουν ειδικά τζελ που προορίζονται για νυχια ποδιών που έχουν υποστεί τραυματισμό. Απευθυνθείτε σε κάποιον ποδολογο-ποδιατρο και θα σας ενημερώσει σχετικά για τη δίκη σας περίπτωση τι προτείνεται καθώς ολη καθε περίπτωση ειναι διαφορετική.Αν χρειαστείτε οποιαδοιποτε πληροφορία επικοινωνειστε μαζι μας είτε τηλεφωνικώς είτε μέσω social.
    Θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε!!

    Μάλλη Μαρία

    Ποδολόγος

    Πολύκαστρο

  • Καλησπέρα σας, σε περίπτωση που αποφασίσετε να το χτίσετε θα πρέπει να είστε πολύ τυπική στην φροντίδα των νυχιών διότι υπάρχει κίνδυνος μυκητίασης .

    Παπαδοπούλου Μαριάνα

    Ποδίατρος-Ποδολόγος

    Θεσσαλονίκη

  • Θα σας στεναχωρήσω, δυστυχώς δεν πρέπει να κάνετε την οποιαδήποτε τεχνική.Ειναι σε στάδιο ανάπτυξης και αν τα κλείσετε μπορεί να δημιουργήσει υγρασία και να έχετε αλλά τρεξίματα.
    Κάντε υπομονή και από του χρόνου όλα θα είναι καλύτερα.Ισως κάποιο ειδικό λαδάκι με βιταμίνες για να τα βοηθήσει να αναπτυχθούν λίγο πιο γρήγορα αυτό θα βοηθούσε.

    Νικολάου Σοφία

    Ποδολόγος - Αισθητικός

    Κερατσίνι