• Λεύκανση δοντιών
  • Υποβλήθηκε 17/02/2024

Έχω το προϊόν για λεύκανση στο σπίτι από τον οδοντίατρο μου μετά αφού ολοκληρώσω τη θεραπεία λεύκανσης μετά από ποσό καιρό αφού μου μείνει υλικό μπορώ να το ξανά χρησιμοποιήσω;

9 ειδικοί απάντησαν

  • Μετά από έξι μήνες με ένα χρόνο αλλά πριν θα πρέπει να γίνει καθαρισμός κ στίλβωση

    Τσαούσης Ιωάννης

    Οδοντίατρος

    Αμπελόκηποι

  • Να περασει ενα εξαμηνο σιγουρα

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Καλησπέρα σας. Εξαρτάται από το υλικό. Υπάρχει ημερομηνία λήξης επάνω στην συσκευασία

    Τσαγκάρη Νεφέλη

    Χειρουργός Οδοντίατρος - Προσθετολόγος

    Άγιος Δημήτριος

  • Καταρχην στο λευκαντικο αναγραφεται η ημερομηνια ληξης, οποτε ως τότε μπορείτε να το χρησιμοποίησετε. Για την υγεία των δοντίων σας, ωστόσο, η λεύκανση δε θα πρέπει να επαναλαμβάνεται συχνοτερα απο τον 1-1,5 χρόνο, και πάλι δεν μπορεί να διαρκεί όσο την πρώτη φορά, αλλά θα πρέπει να γίνεται συντήρηση του χρώματος με 3-5 εφαρμογες.

    ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ 92

    Οδοντίατρος

    Κηφισιά

  • Ο οδοντιατρος σας θα σας απαντησει που παρακολουθει εσας, γνωριζει τα δοντια σας και τις συγκεντρωσεις υλικου που σας χορηγησε! Να είστε καλά!

    Μπογδανόπουλος Ηλίας

    Οδοντίατρος

    Γλυφάδα

  • Εάν φυλάσσετε το προϊόν στο ψυγείο μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε μετά από ένα λογικό διάστημα.Πανω στο προϊόν γραφει ημερομηνία λήξης.

    Νοικοκύρη Αναστασία

    Οδοντίατρος

    Ζωγράφου

  • Καλησπέρα σας. Όποτε δείτε ότι χρειάζεται επανάληψη,δεν υπάρχει περιορισμός.

    Γκανά Δήμητρα

    Οδοντίατρος

    Νέο Ψυχικό

  • Δεν πρέπει να το ξαναχρησιμοποιήσετε.

    Γιαννούλης Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Πάτρα

  • Εξαρταται απο διαφορα ,σε γενικες γραμμες μπορειτε να κανετε επαναλυπτικες εφαρμογες του λευκαντικου μετα απο 6 μηνες

    Χριστάκος Σταμάτης

    Οδοντίατρος

    Εξάρχεια