• Λέμφωμα
  • Υποβλήθηκε 29/01/2023

Καλησπέρα, είμαι απο Κύπρος και το αγόρι μου είναι 26 ετών και τον τελευταίο καιρό παρατηρήσαμε ότι είναι πολύ ληθαργικός και γενικά είναι ένα πολύ δραστήριο άτομο ασχολείται με το ποδόσφαιρο κτλ οπότε αυτό είναι ακόμη πιο ανησυχητικό για εμένα. Εδώ και αρκετό καιρό κάθε βράδυ έχει νυκτερινές εφιδρώσεις χωρίς να νιώθει ότι ζεσταίνεται αδικαιολόγητα δηλαδή. Δεν θέλω να τον πανικοβάλλω οπότε είπα αρχικά να κάνουμε μια γενική εξέταση αίματος αν και δεν αρκεί για να φανεί κάτι. Υπάρχει περίπτωση σύμφωνα με τα συμπτώματα αυτά να είναι κάτι ανησυχητικό; Μου έχουν μπεί ιδέες για λέμφωμα και ανησυχώ πολύ ο προσωπικός μας ιατρός δεν δίνει πολύ σημασία αλλά δεν μπορώ να απευθυνθώ προς το παρών σε άλλη ειδικότητα για να μην τον πανικοβάλλω.

1 ειδικός απάντησε

  • Εάν αναγκάζεται να αλλάξει ρούχα ναι θα πρέπει να το διερευνήσετε. Εάν όχι δεν ταιριάζει με κάποια εικόνα λεμφωματος

    Γιάννικος Θεοφάνης

    Αιματολόγος

    Νέα Ιωνία