• Κρυολιπόλυση
  • Υποβλήθηκε 06/02/2024

Ειμαι 115 κιλα,1,71 υψος βαρυκοκκαλη και εχω παθει ατυχημα και δεν μπορω ν γυμναστω. Εχω εμμηνοπαυση κ εξτρα κοιλιακο λιπος..θελω ν μαθω ποσο αποτελεσματικη ειναι η μεθοδος αυτη και αν ειναι ασφαλη για μενα..επισης θελω ν χασω 30 κιλα τουλαχιστον κ μονιμα. Ευχαριστω

6 ειδικοί απάντησαν

  • Καλησπέρα σας. Η κρυολιπόλυση έχει ένδειξ για τοπικό πάχος. Μετά από 3 συνεδρίες μπορεί να μειωθεί maximum 30%. O δείκτης μάζας σώματός σας είναι 39, δηλαδή έχετε σοβαρού βαθμού παχυσαρκία. Ως εκ τούτου η συγκεκριμένη μέθοδος δεν θα έχει αποτέλεσμα για εσάς. Θα μπορούσατε εκτός από δίαιτα να σκεφθείτε είτε γαστρικό μποτοξ ή κάποια βαριατρική επέμβαση για να χάσετε τα πλεονάζοντα κιλά

    Παπάς Θανάσης

    Πλαστικός Χειρουργός

    Θεσσαλονίκη

  • Θα σας βοηθήσει ως ένα βαθμό η κρύο Λιπολυση
    Όμως πρέπει να κάνετε κσι διατροφή
    Είναι ασφαλής μέθοδος
    Προτείνουμε και εμσλιμ

    Χαντές Αχιλλέας

    Πλαστικός Χειρουργός

    Θεσσαλονίκη

  • Δε νομίζω ότι θα βρείτε λύση στο πρόβλημά σας με αυτή τη μέθοδο. Πολύ πιθανό να ναι ενδεδειγμένη η λιποαναρρόφηση στη περίπτωσή σας και όταν θα χάσετε 30 κιλά η λιπεκτομή. Αλλά όλα αυτά θα πρέπει να εξετασθούν αναλυτικά με ένα ραντεβού και μετά από κλινική εξέταση σας.

    Παπαδόπουλος Νικόλαος

    Πλαστικός Χειρουργός

    Ιλίσια

  • Σε ποιά μέθοδο αναφέρεστε; Σίγουρα η διατροφή και η απώλεια κιλων είναι απαραίτητη για τη συνολική υγεία σας, την ανακούφιση από πόνους στις αρθρώσεις και την πρόληψη καρδιαγγειακών νοσηματων. Επίσης ακόμα και στην περίπτωση που συσταθεί κοιλιοπλαστική , χειρουργείο δηλαδή για την αφαίρεση της περίσσειας λίπους και δέρματος από την κοιλιακή χώρα, πρέπει να χάσετε κάποια κιλά για την αποφυγή και μειωση πιθανών μετεγχειρητικών επιπλοκών που σχετίζονται με την επέμβαση.

    Σκολαρίκου Μαρία

    Πλαστικός Χειρουργός

    Κολωνάκι

  • Νομίζω ότι δεν θα καταφέρεται αυτό που επιθυμείτε με την μέθοδο αυτή Θα πρότεινα πρώτα να χάσετε τα κιλά με τη κατάλληλη δίαιτα και μετά το συζητάμε

    Δρ. Κόκκαλης Γεώργιος

    Πλαστικός Χειρουργός

    Χαλάνδρι

  • Καλησπέρα σας,

    Η κρυολιπόλυση οπώς και η λιποαναρρόφηση ΔΕΝ είναι μέθοδοι απώλειας βάρους. Στοχεύουν απλά και μόνο συσσωρευμένο λίπος τοπικά ή σμίλευση ¨δύσκολων¨ περιοχών του σώματος. Η απώλεια 30 κιλών με κρυολιπόλυση είναι λανθασμένη προσδοκία δυστυχως.

    Βλασταράκος Πέτρος

    Πλαστικός, Επανορθωτικός και Αισθητικός Χειρουργός

    Ελληνικό