• Κολπίτιδα
  • Υποβλήθηκε 02/04/2023

Καλησπέρα σας γνωρίζετε αν τα υπόθετα eva mycosis είναι ασφαλή; Σε περίπτωση που τελικά υπήρχε βακτηριακή κολπίτιδα υπάρχει πιθανότητα να επιδείνωσαν το πρόβλημα;

10 ειδικοί απάντησαν

  • Όχι δεν υπάρχει περίπτωση επιδείνωσης

    Σαββούρας Οδυσσέας

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Παλαιό Φάληρο

  • Γεια σας, ναι είναι ασφαλή

    Σύριος Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Ιλίσια

  • Eva mycosis είναι ασφαλές αλλά δεν είναι για βακτηριακή κολπίτιδα.

    Ανδριώτη Λιλιάνα

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Νέα Ερυθραία

  • Είναι ασφαλή. Δεν επιδεινωνουν την κατάσταση.

    Πανά Αντιγόνη

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Άνω Τούμπα

  • Όχι δεν επιδεινώνουν απλά δεν μπορούν να βελτιώσουν

    Βαρχαλαμά Ευγενία

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Κορυδαλλός

  • Ένα σκεύασμα που έχει περάσει ελέγχους και κυκλοφορεί στην αγορά γιατί να μην είναι ασφαλές; Ωστόσο πρέπει να χρησιμοποιείται επί σωστών ενδείξεων.

    Χατζηδάκη Βάλυ

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Νέο Ψυχικό

  • Ειναι ασφαλη αλλα σε περιπτωση βακτηριακης κολπιτιδας απλα δεν δρουν καθολου ...οποτε η κολπιτιδα σας επιδεινωθηκε,διοτι δε λαμβανατε καταλληλη αγωγη .

    Μήνου Νίκη

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλαμαριά

  • Βεβαίως και είναι ασφαλή!
    Είναι γνωστό ότι η βακτηριακή κολπιτιδα δεν αποτελεί ένδειξη χρήσης τους!

    Μπαγιώκος Βασίλειος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Αμπελόκηποι

  • Να το επιδείνωσαν είναι απίθανο. Αλλά σίγουρα δεν θα βοηθήσουν και στην επίλυση του προβλήματος.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλλιθέα

  • Όχι, δεν επηρεάζουν.
    Π.Κ.

    Κοφινάκος Παναγιώτης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Περιστέρι