• Κολπική μαρμαρυγή
  • Υποβλήθηκε 14/07/2023

Τι πρεπει να τρωω ενω εχω κολιπκη μαρμαρυγη;

4 ειδικοί απάντησαν

  • Η διατροφή σας μπορεί να είναι ελεύθερη εάν ο θεράπων ιατρός σας έχει συστήσει λήψη νεότερων αντιπηκτικών φαρμάκων. Εάν λαμβάνεται SINTROM η δράση του επηρεάζεται από τις πράσινες κυρίως σαλάτες.

    Χαιρετάκη Ελένη - Premedicare

    Καρδιολόγος

    Αγία Παρασκευή

  • ΑΝΑΛΟΣ - ΑΛΙΠΟΣ ΔΊΑΙΤΑ. ΑΠΟΦΥΓΉ ΑΛΚΟΌΛ ΚΑΙ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ.

    Άγριος Ιωάννης

    Καρδιολόγος

    Κέρκυρα

  • Ότι θέλεις απλά η ποσότητα φαγητού να είναι μειωμένη

    Κεφάλας Βασίλειος

    Καρδιολόγος

    Εύοσμος

  • ΑΝ ΠΕΡΝΕΤΕ SINTROM ΟΙ ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΟΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΚΑΙ ΑΦΟΡΟΥΝ ΣΕ ΦΡΟΥΤΑ ΚΑΙ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΕΡΙΕΚΤΙΚΟΤΗΤΑ ΒΙΤΑΜΙΝΗΣ Κ.
    ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΙ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΗΣ ΑΡΡΥΘΜΙΑΣ, ΑΛΛΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΕΤΑΙ ΤΟ ΑΛΚΟΟΛ ΚΑΙ ΙΔΙΩΣ Η ΥΠΕΡΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ (ΤΟ ΑΛΚΟΟΛ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΥΘΜΙΟΓΟΝΟ ΚΑΙ ΣΥΧΝΑ ΠΑΡΟΞΥΣΜΟΙ ΚΟΛΠΙΚΗΣ ΜΑΡΜΑΡΥΓΗΣ ΠΡΟΚΥΠΤΟΥΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΑΛΚΟΟΛ), ΣΕ ΛΙΓΟΥΣ Η ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΚΑΦΕΪΝΗΣ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΑΡΡΥΘΜΙΕΣ, ΕΝΩ ΜΙΑ ΔΙΑΙΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΘΟΥΝ ΤΑ ΠΕΡΙΤΑ ΚΙΛΑ (ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ) ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ (ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΡΥΘΜΙΑ, ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ).

    Δράγαζης Ιωάννης

    Καρδιολόγος

    Ηλιούπολη