• Κολπική μαρμαρυγή
  • Υποβλήθηκε 23/04/2023

Έχω έκτακτες συστολές έκανα υπέρηχο και καρδιογράφημα και μου είπε ο γιατρός δεν είναι τίποτα!πρέπει να κάνω κάποια άλλη εξέταση?

4 ειδικοί απάντησαν

  • Holter ρυθμου κι έλεγχος θυρεοειδους αδενος

    Άγριος Ιωάννης

    Καρδιολόγος

    Κέρκυρα

  • Αναλογα με την μορφολογια των εκτακτων και την ποσοτητα τους. Ισως και μια δοκιμασια κοπωσης

    Συκιώτης Αλέξανδρος

    Καρδιολόγος

    Γέρακας

  • Καλημέρα, κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Υπάρχει κληρονομικό ιστορικό καρδιοπάθειας στην οικογένεια; Πόσον ετών είστε; Θα μπορούσατε να κάνετε ένα τεστ κοπώσεως και να τοποθετήσετε ένα 24ωρο Holter ρυθμού

    Ηλιόπουλος Νικόλαος

    Καρδιολόγος

    Χαλάνδρι

  • Αν οι έκτακτες συστολών είναι λίγες οχι

    Κεφάλας Βασίλειος

    Καρδιολόγος

    Εύοσμος