• Γενικά θέματα
  • Υποβλήθηκε 18/01/2024

Πως θα είμαι σίγουρη για την ποιότητα ενδοφακων για καταρράκτη που θα χρησιμοποιήσει ο οφθαλμίατρος μου

8 ειδικοί απάντησαν

  • Εμπιστοσύνη στο γιατρό σας και υπάρχει κάρτα του φακού με σειριακό αριθμό μοναδική για κάθε φακό κάθε ματιού ζητήστε να σας δωθεί μετά την επέμβαση

    Dr. Νασίκας Βασίλειος

    Οφθαλμίατρος

    Λάρισα

  • Η σωστή επιλογη και ποιότητα των ενδοφακων είναι σε αρμονική συνάρτηση με την ανάλογη επιλογή του ιατρού και της κλινικής

    Μητσώνης Μιχαήλ

    Οφθαλμίατρος

    Νέα Ερυθραία

  • Ζητηστε το καρτελακι του ενδοφακου.

    Κόκκορης Ιωάννης

    Οφθαλμίατρος

    Παλαιό Φάληρο

  • Κάθε ενδοφακος συνοδεύεται από κάρτα την οποία μπορείτε να ζητήσετε.

    Ξανθοπούλου Παρασκευή

    Οφθαλμίατρος

    Χολαργός

  • Στο τέλος του χειρουργείου λαμβάνετε την κάρτα με την ταυτότητα του ενδοφακού που είναι μοναδική.

    Γεωργόπουλος Μηνάς MD, PgDip, FEBO, FRCOphth, FEBOS-glaucoma

    Χειρουργός Οφθαλμίατρος

    Πειραιάς

  • Θα συζητήσετε με τον οφθαλμιατρο σας τις πιθανές επιλογές ενδοφακού και το κόστος της καθεμιάς από αυτές και όταν καταλήξετε στην επιλογή σας, και γίνει η επέμβαση μπορεί να σας δώσει το καρτελάκι του φακού που χρησιμοποιήθηκε

    Τάκης Δημήτριος

    Οφθαλμίατρος

    Κυψέλη

  • Δίνω στους ασθενείς μου και κρατάω και εγώ αντίγραφο της καρτέλας του φακού (μοναδικός αριθμός και όλα τα στοιχεία του φακού)

    Dr. Δερβένης Νικόλαος

    Οφθαλμίατρος

    Θεσσαλονίκη

  • Όλες οι επώνυμες εταιρείες έχουν άριστης ποιότητας ενδοφακους.

    Σαμιωτάκη Αφροδίτη

    Οφθαλμίατρος - Παιδοφθαλμίατρος

    Εύοσμος