• Γενικά θέματα
  • Υποβλήθηκε 02/02/2024

Καλησπέρα σας θέλω να ρωτήσω να με βοηθήσετε γιατί φοβάμαι τον οδοντίατρο πολύ απίστευτα όμως πολύ θέλω να μου πείτε έχω κάνει φλεγμονή-αποστημα στο δόντι εδώ και ένα χρονικό διάστημα αλλά δεν με ποναγε τόσο πολύ μέχρι που σήμερα σηκώθηκα να μην μπορώ να ανοίξω καλά το στόμα μου και να χαμογελάσω όπως πρέπει και πονάει σαν να με τραβάει τι πρέπει να κάνω και δεν θέλω να πονέσω αλήθεια φοβάμαι πολύ βοηθήστε Με

9 ειδικοί απάντησαν

  • Αντιβιωση σε πρωτη φαση σε συνδυασμο με καποιο αναλγητικο και ραντεβου με τον οδοντιατρο σας

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Συγνώμη δεν είχα δει τα μηνύματα. Πρέπει να βγει κάποια ακτινογραφία για να το δούμε. Ίσως χρειάζεστε αντιβίωση

    Πέττα Ευγενία

    Οδοντίατρος

    Ζωγράφου

  • Πρέπει να το δούμε ειδοποιήσετε άμεσα να γίνει Απονεύρωση στο δόντι που έχει το απόστημα και ίσως να χρειαστεί να πάρετε και αντιβίωση

    Τσαούσης Ιωάννης

    Οδοντίατρος

    Αμπελόκηποι

  • Γεια σας.. Θα πρεπει να σας δει οδοντιατρος η ενδοδοντολογος με τον οποιο θα αισθανεστε καλα και θα εξαφανισει μαζι σας το συννεφο αγχους και φοβου που σας εχει δημιουργηθει στο παρελθον. Να ειστε καλα!

    Μπογδανόπουλος Ηλίας

    Οδοντίατρος

    Γλυφάδα

  • Πρέπει να επισκεφτέιτε οδοντίατρο άμεσα.

    Γιαννούλης Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Πάτρα

  • ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΕΝΔΟΔΟΝΤΙΚΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ. ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟΝ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ ΣΑΣ

    Βαβουράκης Γεώργιος

    Οδοντίατρος

    Γκύζη

  • Να μην φοβαστε, να βρειτε εναν οδοντιατρο που νιωθετε ανετα και να ασχοληθειται με τις φλεγμονες που υπαρχουν λογω της μακρας αποχη σας απο τον οδοντιατρο.

    Χριστάκος Σταμάτης

    Οδοντίατρος

    Εξάρχεια

  • Το οτι εχετε κανει φλεγμομη/αποστημα οπως αναφερετε το εχει διαγνωσει καποιος οδοντιατρος?αν ειναι ετσι πιθανον να χρειαζεται εξαγωγη,διαφορετικα πρεπει να εκτιμηθει απο τον γιατρο αν σωζεται με καποια ενδοδοντικη θεραπεια (απονευρωση).

    Καραχάλιος Δημήτρης

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Καλησπέρα σας.Δεν πρέπει νά το αφήσετε γιατί μπορεί να προχωρήσει η φλεγμονή...πρέπει οπωσδήποτε να επισκεφθείτε οδοντίατρο και να καληφθειτε με αντιβίωση.

    Γκανά Δήμητρα

    Οδοντίατρος

    Νέο Ψυχικό