• Γενικά θέματα
  • Υποβλήθηκε 10/09/2023

Καλησπερα σας. Αισθανομαι οτι κανενας γιατρος δε δινει βαρυτητα στα προβληματα μου αρκετα οποτε καταφευγω σε αυτον τον δρομο. Αρχικως δεν υπαρχει και η οικονομικη ευρωστια οποτε καταλαβαινετε. Ειμαι γυναικα 22 ετων με αρρωστοφοβια απο τα 8 ετη. Παντα εμφανιζα πραγματα που με ενοχλουσαν και ενιωθα οτι ειμαι αρρωστη και θα πεθανω. Εγινε χειροτερο στα 17 μου. Εκανα εξετασεις οπως παντα για αρχη νευρολογο γιατι σε μια πενταημερη που πηγαμε ειχα πονοκεφαλους απιστευτους και ζαλαδα και απο τοτε μου εμεινε πως κατι εχω. Πηγα σε νευρολογο, μου ειπε οτι η εξεταση η νευρολογικη μου ειναι μια χαρα, μου εκανε εγκεφαλογραφημμα για να δει γιατι με ποναει το κεφαλι μου και βγηκε παθολογικα ανωριμο και δε μου εξηγησε τι εννοει με αυτο. Επειτα καθε 6 μηνες κ λιγοτερο παντα καταληγω στα επειγοντα νοσοκομειου, εχω παει μετρόολιταν ευαγγελισμο σε ιδιωτες οπου θελετε. Εχω στιγμα αναιμιας, χαμηλο σιδηρο φεριτινη και d. Στις τελευταιες μου εξετασεις ειχα λευκα της ταξεως των 12.300 λευκων , 540.000 αιμοπεταλια και ινωδιγονο αν το λεω σωστα 463. Ειχα crp 1 εκανα και τροπονινη τ υψηλης ευαισθησιας και ηταν <3 . Καπου εδω να πω οτι εχω κ χαλασμενα δοντια και οτι καθε χρονο απο το 2019 κανω ανελλειπως τριπλεξ καρδιογραφημα κλπ εχω φυσημα προπτοση μυτροειδους ειπαν που ειναι ανευ σημαιας και εκανα τωρα τον νοεμβρη που περασε και τον απριλη ξανα γιατ πηγα επειγοντα ευαγγελισμου για λιγο αιμα που εβγαλα με τα πτυελα μου και εκανα εξετασεις. Εχω κπυραστει να κανω εξετεσεις τρεμω τους γιατρους και τις εξετασεις μαγνητικη πχ για το κεφαλι δε κανω νιωθω θα ψοφησω με το που το δω αυτο. Τι θα μπορουσαν να σημαινουν ολα αυτα για μενα; Επισης ειμαι χοντρη αν επηρεαζει αυτο. Επιπλεον τη μερα που πηγαμε στα επειγοντα ειχα φαει σοκολατα πριν και δε ξερω αν επηρεασε καμια απ τις τιμες. 😀 ευχαριστω εκ των προτερων για την οποια απαντηση σας

2 ειδικοί απάντησαν

  • Λοιπόν προφανέστατα έχεις ψυχιατρικά θέματα που χρήζουν ιατρικής βοήθειας.Δεν κατάλαβα τη σημαινει(αν το έγραψες σωστα) παθολογικά ανώριμο εγκέφαλο γράφημα.Απο τη στιγμή που κάνεις επαναληπτικες καρδιολογικες εξετάσεις που είναι φυσιολογικές η σχεδόν φυσιολογικές καρδιολογικα ουδεν

    Κεφάλας Βασίλειος

    Καρδιολόγος

    Εύοσμος

  • Από την περιγραφή φαίνονται έντονες νευροφυτικες διαταραχές με σωματοποίηση των συμβάντων.

    Σταμέλος Νικόλαος (Απενεργοποιημένος λογαριασμός)

    Καρδιολόγος

    Γέρακας