• Γενικά θέματα
  • Υποβλήθηκε 11/06/2023

Καλησπέρα! Παρατήρησα ότι έχω πολύ μικρά γρομπαλάκια στο λαιμό μου(4 συγκεκριμένα) τα οποία κινούνται και δεν πονάνε. Επίσης μετά από ψάξιμο στο γκουγκλ άρχισα να ψάχνομαι στη βουβωνική χώρα και άν πιάνω στο σωστό σημείο έχω και εκεί αρκετά μικρά, όλα ευκίνητα. Εξετάσεις αίματος πριν 2 μήνες φυσιολογικές. Υπάρχει περίπτωση καρκίνου? έχω κλείσει ραντεβού ήδη με παθολόγο.

3 ειδικοί απάντησαν

  • μάλλον αντιδραστικοί λεμφαδένες είναι από ότι περιγράφετε έχουν καλό χαρακτήρα σε οποιαδήποτε φλεγμονή στον λαιμό και στο πρόσωπο ή στην στοματική κοιλότητα αυτοί οι λεμφαδένες αντιδρούν και είναι ψηλαφητοί΄συνήθως υποχωρούν από μόνοι τους

    Ασκητή Μαρία

    Ωτορινολαρυγγολόγος - Χειρουργός Κεφαλής και Τραχήλου

    Κάτω Τούμπα

  • Ας σας δει ο Παθολογος και αν δεν βγει κάποιο συμπέρασμα να σας δει και κάποιος ΩΡΛ

    Τζήντρος Γεώργιος (Απενεργοποιημένος λογαριασμός)

    Ωτορινολαρυγγολόγος (ΩΡΛ)

    Γιαννιτσά

  • ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΛΕΜΦΑΔΕΝΙΤΙΔΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΙΚΡΟΒΙΑΚΗΣ ΑΙΤΙΟΛΟΓΙΑΣ Η ΑΝ ΓΥΜΝΑΖΕΣΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ. ΣΥΝΗΘΩΣ ΟΙ ΛΕΜΦΑΔΕΝΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΚΟΗΘΕΙΑ ΕΧΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΚΑΙ ΤΙ ΑΤΟΜΙΚΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΕΧΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ

    Παφλής Μιχάλης

    Ωτορινολαρυγγολόγος (ΩΡΛ)

    Πλατεία Μαβίλη