• Γενικά θέματα
  • Υποβλήθηκε 30/05/2023

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΕΔΩ ΚΑΙ 10ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΖΑΛΙΖΟΜΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ,Η ΖΑΛΗ ΕΙΝΑΙ ΕΣΤΙΑΣΜΕΝΗ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΚΕΦΑΛΙΟΥ ΣΤΑ ΜΗΝΙΓΓΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΚΡΟΤΑΦΟΥΣ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΚΕΦΑΛΗΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΕΡΠΑΤΑΩ..ΝΙΩΘΩ ΕΠΙΣΗΣ ΜΙΑ ΠΙΕΣΗ ΕΝΤΟΝΗ ΣΑΝ ΣΦΙΞΙΜΟ ΣΤΑ ΙΝΙΑΚΑ ΟΣΤΑ ΤΟΥ ΚΡΑΝΙΟΥ ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ,ΟΤΑΝ ΞΑΠΛΩΝΩ ΑΝΑΣΚΕΛΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ... ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ Ή ΑΥΧΕΝΙΚΟ? ΕΧΩ ΑΝΗΣΗΧΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ Η ΖΑΛΑΔΑ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΦΥΓΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 10 ΜΕΡΕΣ ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ .. ΠΗΡΑ ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΚΑΙ ΠΙΝΩ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΒΟΗΘΗΣΕΙ...ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΣ ΣΕ ΣΤΥΛ ΖΑΛΗΣ

6 ειδικοί απάντησαν

  • Με τα θέματα αυτά μπορεί να ασχοληθούν πολλοί ειδικοί:
    1.Νευρολόγος για αίτιο εγκεφάλου
    2.Παθολόγος για διερεύνηση αρτηριακής υπέρτασης
    3.ΩΡΛ για διερεύνηση λειτουργίας λαβυρίνθου
    Και 4.Ορθοπαιδικός για παθολογία αυχενικής μοίρας

    Χριστοδούλου Παύλος

    Ορθοπαιδικός - Χειρουργός Σπονδυλικής Στήλης

    Θεσσαλονίκη

  • ΣΕ ΝΕΥΡΟΛΟΓΟ

    Ανδρεόπουλος Ασημάκης

    Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Ίλιον

  • Θα μπορούσε να είναι και από τον αυχένα. Δεν μπορώ να σας απαντήσω από εδώ με σιγουριά

    Αναγνώστου Αντώνιος

    Ορθοπαιδικός - Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Θεσσαλονίκη

  • Ακούγεται σαν ίλιγγος θέσης, σπάνια οφείλεται σε πρόβλημα στον εγκέφαλο εξαρτάται από τα λοιπά συμπτώματα αν υπάρχουν και από τη νευρολογική εξέταση - προβλήματα στον αυχένα μπορεί να πυροδοτήσουν επεισόδια ιλίγγου - προσοχή στις κινήσεις της κεφαλής - αν σας ταλαιπωρεί ή ανησυχείτε ιδιαίτερα θα πρέπει να μιλήσετε με κάποιον νευρολόγο και να εξετάστείτε

    Γιαννούλη Ερμιόνη

    Νευρολόγος

    Νέο Ψυχικό

  • Καλημέρα σας.
    Συνήθως είναι αυχενικό. Μπορεί και από εγκέφαλο και άλλα πιό σπάνια αίτια. χρειάζεται ορθοπαιδική εξέταση, κλινική και εργαστηριακή, για να θέσουμε την διάγνωση και να πάρετε την πρέπουσα θεραπεία.

    Μυλωνάς Χρύσανθος

    Ορθοπαιδικός Χειρουργός - Τραυματιολόγος

    Ανάβυσσος

  • Επίσκεψη σε Νευρολογο πρώτα ..

    Σπαγάκος Γεώργιος MD MSc

    Χειρουργός Ορθοπαιδικός - Αθλητίατρος

    Μαρκόπουλο