• Γενικά θέματα
  • Υποβλήθηκε 02/01/2024

Καλή χρονιά με ΥΓΕΙΑ, πραγματικά είμαι σε απόγνωση..Βρέθηκα με οξιά νεφρική ανεπάρκεια έκανα εισαγωγή κρεατινίνη 2.9 ενδοφλέβια αντιβίωση την ρίξαμε,εγώ τους επέμενα ότι κάτι συμβαίνει,τρώω και πονάω την τελευταία βδομάδα δεν μπορώ να ενεργηθω,δεν μπορώ να αεριστο,πρίζομαι στα πόδια οι λεμφαδένες μου,επίσης στεγνώνει στόμα,ταχυκαρδία και βάρος στο στήθος πόνος στου μυς τσιμπήματα σαν ρεύμα και φαγούρα παντού επίσης οι αρθρώσεις πονάνε... βγήκα πήρα αντιβίωση σπίτι έκανα αξονική και σπινθηρογράφημα όλα οκ αλλά ηππατομεγαλια,εγώ επέμενα ότι κάτι γιατί όλα αυτά συνεχίζουν και σπίτι και έφτασα πια γιατί τρώω και υποφέρω ...από 65 όταν μπήκα τώρα 49 σε ούτε ένα μισή μηνα,δεν είχα καμία απάντηση,,τώρα όσο το ψάχνω βλέπω η χολή ..η ακόμα και παράσιτα...έλεος...Να αναφέρω επίσης με πονάει και με πονούσε αρκετό καιρό πριν έτσι επέρνα και πολλά αλγκοφρεν πολύ η μύτη και χτυπούσε και μάτι ποτέ και αφτί τώρα προσθέθηκε ότι πριζεται η μύτη λίγο στην άκρη Μπροστά μπροστά και τα ούλα και μεταφέρεται ο πόνος και στο άλλο ρουθούνι συν ότι πιάνει και λαιμα μαζί με το πριξημο στους λεμφαδένες,δεν είναι όλη μέρα ...η άμα φάω και τώρα άρχισε να με πιάνει και άμα είμαι τελείως πάνω από δέκα ώρες νηστικια,βούλωσαν τα αυτιά μου τελείως...Και επίσης δεν μπορώ να κάτσω... πιέζομαι ακριβώς εκεί που τελειώνουν τα πλευρά δεξιά από κάτω ,το ακουμπάω και πονάει... περιμένω αποτελέσματα για αυτοάνοσα... πραγματικά δεν ξέρω ούτε σε τι γιατρό να πάω,απλά είναι να κάνω υπερηχογράφημα στο συκώτι.. Συγνώμη για το πολύ μεγάλο κείμενο από απελπισία να γίνω κατανοητή ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας

3 ειδικοί απάντησαν

  • ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΕΝΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ,ΒΙΟΧΗΜΙΚΕΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΗ ΟΥΡΩΝ ΚΑΙ ΑΝΟΣΟΛΟΓΙΚΕΣ,ΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΟΥΜΕ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.

    Παπαδογιαννάκης Απόστολος

    Νεφρολόγος

    Αμπελόκηποι

  • είναι πιθανό ότι έχετε ευερέθιστο έντερο, να κάνετε γαστροσκόπηση, κολονοσκόπηση, εφόσον έχετε κάνει αξονική κοιλίας και είναι φυσιολογική. Η ηπατομεγαλία δεν μας ενοχλεί, αναλόγως το μέγεθος και εφόσον οι εξετάσεις του ήπατος είναι φυσιολογικές. Για το θέμα της μύτης να δείτε ΩΡΛ

    Ράπτη Ειρήνη

    Ηπατολόγος

    Κυψέλη

  • Καλησπέρα σας και Καλή Χρονιά με υγεία και σε σας σε Νεφρολογο να πάτε για να βρούμε τελικά τι έχετε και να προλάβουμε πιθανόν τα χειρότερα. Να πάρετε μαζί σας και ότι εξετάσεις έχετε και παλιές και από το νοσοκομείο. Ευχαριστώ πολύ.

    Μαστροδημήτρη Κλεονίκη

    Νεφρολόγος

    Χολαργός